FIBA Şampiyonlar Ligi’nin 14. ve son haftasında SIG Strasbourg’u konuk eden ve sahadan mağlubiyetle ayrılarak grup liderliğini rakibine kaptıran Banvit’te koç Filipovski ve Gasper Vidmar maçın ardından konuştu.

Maç özelinde planladıkları gibi oynayamadıklarını, grup genelinde ise yeterli performans ortaya koyduklarını söyleyen Filipovski, görüşlerini şu şekilde açıkladı:

“Öncelikle rakip takımı tebrik ederim. Burada bizi yendiler ve grubu lider olarak tamamladılar. Maça dönecek olursak, maça çok kötü başladığımızı söyleyebilirim. Rakibin çok atletik ve derin bir hücum takımı olduğunu biliyorduk. Planlarımızı buna göre yaptık fakat maç içerisinde bunu ortaya koyamadık. Grubun genelinde iyi bir performans sergiledik. An itibari ile sakatlık yaşamazsak ve tam kadro ilerlersek FIBA Şampiyonlar Ligi serüvenimiz daha uzun sürecek.”

Takım kaptanı Gasper Vidmar ise şu şekilde konuştu:

“Maçın çok zorlu geçeceğini biliyorduk. Strasbourg çok atletik ve iyi bir takım. Kaybetmemizin sebebi geçiş hücumlarında ve aldıkları hücum ribaundları sonrasında onlara çok fazla sayı şansı tanımamız. Bu da maalesef bize mağlubiyeti getirdi. Fakat buradan başımız dik bir şekilde ayrılmalıyız. Bundan sonraki maçlarımızda daha iyi oynayarak kendimizi göstermeliyiz.”

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir