Beşiktaş Sompo Japan’ın Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 14. haftasında Fenerbahçe’yi konuk ettiği maçın ardından başantrenör Ufuk Sarıca, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sarıca, takımının 79-76 kaybettiği maçtan sonra şunları söyledi:

Fenerbahçe’yi tebrik ederek başlamak istiyorum. Bizi Akatlar’da ilk defa yenen takım oldular. Neyi ne için yaptıklarını bilen, tecrübeli bir koça sahip bir takım. Takımımı koydukları mücadele için tebrik ediyorum. 1 sayı gerideyken çok büyük avantaja sahipken maalesef top kaybı yaptık. son 5-6 dakikada tecrübe farkı ortaya çıktı. iki yakım oyuncuları da sorumluluk almaya çalıştı ancak Fenerbahçe bunu daha iyi yaptı. Taraftarımıza bir iç saha galibiyeti hediye etmek isterdik. Çok yeni bir takımla üstüne koya koya gidiyoruz. Haftaya Efes ile çok önemli bir maçımız var. Devreyi ikinci bitirmek istiyoruz. Bu, bugün geldiğimiz noktada Beşiktaş için inanılmayacak bir noktaydı.

”Bobby Dixon ile birlikte uzun yıllar çalıştık. Aramızda büyütülecek bir olay yaşanmadı. Sadece bir şakalaşmaydı. Bobby ile aramızda özel bir dostluk var. Bunları biz çoğu maçta yapıyoruz. Sahada yaşananlar sadece sahada kalıyor.”

Beşiktaş, BSL’de gelecek hafta Anadolu Efes’i ağırlayacak.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir