Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ilk yarının son haftasını Demir İnşaat Büyükçekmece karşısında alınan 78-65’lik galibiyetle geçen Beşiktaş Sompo Japan’da maç sonrası mikrofon Koç Ufuk Sarıca’da idi.

İlk yarıyı üçüncü bitirmek için kazanmamız gereken bir maçtı. Büyükçekmece’yi kutluyorum; iyi hazırlanmışlar. İlk yarıda boyalı alanda sıkıntı yaşadık. Ribaundlarla birlikte rakibe çok fazla skor verdik. Alan savunmasıyla ritmimizi artıramadık. İkinci yarıda savunmada istediklerimizi yaptık; boyalı alandan 10 sayı vermişiz, bu iyi. Hızlı hücumda birkaç atışı değerlendirsek skor farklı olurdu. Top kaybı ilk yarıda sıfır, ikinci yarıda dört; bu önemli br gösterge. İki değişikliğimiz var ve düzenlerin her iki sahada da oturması için zamana ihtiyaç var. Geçen sene de ilk yarıyı üçüncü btirmiştik. Bu istikrarı sürdürmek bu zor ligde. Takımımı kutluyorum.

Karşıyaka’dan sadece dört oyuncumuz var. Bütün kadro burada değil ama önemli parçalar var. Aynı başarılara ulaşmak mümkün tabi ama takım kurgusu önemli.

İlk yarıda yarı sahada yaptığımız gereksiz baskılar var. Bunların sonucunda geçilip, boyalı alanı koruyamadık. Earl’in [Clark] oynamasını düşündüğümüz seviye bu. Umursamaz gözüküyor dışarıdan ama değil. Devreye girmek istiyor. İlk yarıda beş ribaund aldı, ikinci yarıda ona ‘onla bitir’ dedim, o da yaptı.

Beşiktaş ikinci yarıyı iç sahadaki Trabzonspor Medical Park maçıyla açacak.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir