Türkiye Basketbol Ligi Dörtlü Final Grubu beşinci hafta mücadelesinde Astra Group Sakarya BŞB Basketbol evinde Acıbadem Üniversitesi’ni ağırladı. Seyircisiz oynanan mücadeleyi 75-56 kazanan ev sahibi ekip bu sonuçla birlikte bitime bir hafta kala Basketbol Süper Ligi’ne yükselmeyi garantiledi.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyrekte ev sahibi ekip ilk beş dakikayı Yiğitcan Turna’nın üç sayılık basketiyle 10-8 önde geçti. Rakibine Can Altıntığ’ın üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle karşılık veren mavi beyazlı İstanbul ekibi, bitime bir dakika kala 16-16 ile eşitliği yakaladı. Periyodun sonunu Lazeric Jones ve C.J Harris ile iyi oynayan yeşil siyahlı ekip ilk çeyreği 21-16 önde geçmeyi başardı.

İkinci çeyreğe hızlı giren ev sahibi ekip Hakan Yapar ve Lazeric Jones ile ilk üç dakika itibariyle farkı dokuz sayıya çıkardı. (30-21) Mola dönüşü geri adım atmayan ve hücumda Kerem Gönlüm ile Can Akın’ı devreye sokan Sakarya ekibi bitime üç dakika kala farkı çift hanelere çıkardı. (36-26) İki ekip çeyreğin sonunu karşılıklı basketlerle geçerken taraflar soyunma odasına 38-30‘luk skor ile girdiler.

Üçüncü çeyreğe Hakan Yapar, Kerem Özkan ve C.J Harris’in üst üste üç sayılık basketleriyle giren ev sahibi ekip skorda bir anda öne fırladı ve ilk beş dakika sonunda farkı 20’ye kadar çıkardı. (54-34) Periyodun son beş dakikasında Kerem Özkan ve Yiğitcan Turna ile hücumda ayakta kalan ev sahibi ekibe yanıt Nusret Yıldırım ve Bracey Wright ile gelirken ekipler karar çeyreğine 66-48 ile girdiler.

Son çeyreğe de hızlı giren Astra Group Sakarya BŞB Basketbol, önemli bir hataya yer vermedi ve kadroda rotasyona gittiği bir son bölümün ardından rakibini 75-56 mağlup ederek bitime bir hafta kala Basketbol Süper Ligi’ne katılmaya hak kazandı.

Ev sahibi ekipte Hakan Yapar 11 sayı 11 asist ve 3 ribaund ile galibiyette önemli rol oynarken, Lazeric Jones galibiyete 14 sayılık bir katkı verdi. Deplasman ekibinde Nusret Yıldırım’ın 19 sayı 7 ribaundu mağlubiyeti engellemek adına yeterli olmadı.

Bağcan Günay

bagcan.gunay@hotmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir