Tahincioğlu BSL’de haftanın kapanış maçında Sakarya Büyükşehir konuğu Muratbey Uşak karşısında sahadan 83-73 galip ayrıldı.

İlk iki dakikası 3-2 Sakarya Büyükşehir’in üstünlüğüyle geçilen mücadelede ev sahibi ekip iyi savunmasının yardımıyla 6-0lık bir seri yakaladı. (9-2) Son bir dakikaya girilirken Uşak ilk defa öne geçtiği ilk çeyrek Muratbey Uşak’ta Richard Solomon’ın son saniye üçlüğüyle 18-19 konuk ekibin üstünlüğüyle sona erdi. İlk çeyrekte Moustapha Fall üç blok yaptı. İlk çeyrekte Sakarya ilk beşte başlayan beş oyuncusundan da sayı buldu. Uşak ise bençten 14 sayılık bir katkı aldı. Konuk ekipte Jordan Hamilton bu çeyrekte dokuz sayı üretti.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Muratbey Uşak 8-1lik bir seriyle farkı altı sayıya çıkardı. (19-27) Bu çeyrek Lazeric Jones’a teknik faul çalındı. Çeyreğin dördüncü dakikasının son bölümde Uşak farkı 10 sayıya çıkardı. Devamında ise Can Korkmaz ile etkili olan Sakarya Büyükşehir farkı kapayıp tekrar öne geçti. (33-32) Sakarya’nın 11 sayılık serisine Uşak da beş sayılık bir seriyle karşılık verdi. İlk yarı 39-41 Uşak’ın üstünlüğüyle sona erdi. İlk yarıda Muratbey Uşak’ta Hamilton ve Ike Ofoegbu 11’er sayı ürettiler. Ev sahibi ekipte oyuna giren 10 oyuncu da skora katkı verdi.

 

Sakarya Büyükşehir

Sakarya Büyükşehir

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Uşak 4-0lık bir seriyle farkı altı sayıya çıkardı. Çeyreğin ilk yarısında hücumda basit hatalar yapan ve atışlarında isabet bulamayan Sakarya’ya karşı Uşak farkı tekrar açtı. (43-52) Son üç dakikaya girilirken Mehmet Özdoğan’dan gelen üç sayılık isabeti Sakarya’yı hareketlendirirken sonrasındaki iki hücumla skoru 50-52’ye getirdi. Son çeyreğe ise 53-53 eşitlikle girildi. Hamilton’ın 14 sayısı, Can Korkmaz’ın 12 sayısı bulunuyor.

Çekişmeli başlayan son çeyrekte ilk üç dakikayı Sakarya, 59-57 önde geçti. Dış atışlarda Sakarya karşısında etkili olan Muratbey Uşak, peş peşe iki üçlükle skoru 61-64’e getirse de devamında bir seri yakalayan Sakarya tekrar öne geçti. (70-64) Son bölümde sayı avantajını iyi kullanan Sakarya Büyükşehir, konuğu Muratbey Uşak’ı 83-73 mağlup etti. Sakarya’da Gian Clavell maçı 21 sayı, iki ribaund ile tamamladı.

Karşılaşmanın detaylı istatistiklerine fibalivestats.com‘dan ulaşabilirsiniz. 

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir