NBA’de yaz döneminin en ses getiren takası Toronto ile San Antonio arasında gerçekleşmişti. Kawhi Leonard ve DeMar DeRozan gibi iki yıldızın yer değiştirmesine sebep olan takasın ışığında, her iki takımda da forma giymiş olan Rudy Gay iki kulüp arasındaki farkı anlattı.

Connecticut bölgesinde çıkan Hartford Courant isimli gazetenin internet sitesinde yayınlanan UConn Insider Podcast isimli podcast’e konuk olan Rudy Gay‘in Toronto-San Antonio farkına dair ifadeleri şu şekilde:

San Antonio’nun en iyi tarafı size iyi davranmaları. Oyuncularına, teknik ekiplerine iyi davranıyorlar. Bu, NBA’de çok sık olan bir şey değil, dürüst olmak gerekirse. Bu çok görülmüyor.

Bir yanda; kulüpten ayrılmaya çalışan, daha büyük bir markete gitmek isteyen Leonard vardı. Ona tamamen dürüst davrandılar ve onu, organizasyonunun kendisine hiç de dürüst davranmadığı bir oyuncuyla takas ettiler.

Yani, [aradaki fark] gece ile gündüz gibi. Bu takas size San Antonio Spurs ve diğer organizayonlar arasındaki farkı gösteriyor.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir