Her yıl THY EuroLeague’in en iyi genç oyuncusuna takdim edilen Rising Star -Yükselen Yıldız- ödülünün bu yılki adayları açıklandı.

10 yıldan uzun bir süredir dağıtılan Rising Star ödülü kapsamında ligin en iyi performans gösteren genç oyuncusu onurlandırılıyor. Ödüle aday olmanın şartı ise sezon başlangıcından önceki 1 Temmuz’da henüz 22 yaşından genç olmak. Playoff maçlarının sonunda 16 EuroLeague koçunun oylarıyla belirlenecek olan Rising Star, Belgrad’da düzenlenecek Final Four’da ödülünü alacak. Adaylar ise şu şekilde:

Luka Doncic, Real Madrid

Kuşkusuz olarak ödülün en büyük adayı olan Sloven yıldız, geçtiğimiz sezon da bu ödülün sahibi olmuştu. Rising Star ödülüne aday olabilecek olan tüm oyuncular arasında sayı, asist, top çalma, alınan faul ve daha birçok alanda en iyisi olan Doncic, verimlilik puanında da ligin zirvesinde bulunuyor. Henüz 18 yaşındaki oyuncu, Nikola Mirotic ve Bogdan Bogdanovic‘in ardından bu ödülü birden fazla kez kazanan üçüncü isim olabilir.

Mathias Lessort, Kızılyıldız mts Belgrad

THY EuroLeague’deki ilk sezonunu geçirmesine rağmen beklentilerin çok üzerine çıkan Fransız  oyuncu, 11.5 verimlilik puanıyla dikkatleri üzerine çeken bir diğer isim.

Jonah Bolden, Maccabi FOX Tel Aviv

THY EuroLeague’in bir diğer çaylağı olan Avustralyalı oyuncu, sezonun bu zamana kadarki bölümünü 10.9 verimlilik puanıyla geçirdi.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir