rasmus larsen

1994 Jenerasyonu’nda 8. Sırada

Doğum Tarihi: 25.11.1994

Doğduğu Yer: Rudersdal (Danimarka)

Boy: 2.10

Takımı: Manresa (İspanya ACB)

Pozisyonu: Power Forvet

 

 

17 Temmuz 2014, H.Can Pelister – Danimarka’nın belkide şu anda en çok gelecek vadeden oyuncusu olan Rasmus Larsen, fiziksel açıdan oldukça iyi bir uzunluğa sahip. Son bir yılda çalışarak biraz daha kilo aldı ve daha güçlü olduğunu söylemek mümkün. Özellikle de geçirdiği önemli sakatlıklardan, bol bol sizeını genişleterek döndü. Kollarının uzunluğu ve sıçraması, potaya penetrelerinde, oyuncuların üstünden skor bulmasında yardımcı oluyor. Bir uzuna göre çabuk ilk adımı ve genel olarak da çabukluğu çok iyi. Ayaklarını biraz daha güçlendirmesi ve dengesini arttırması gerekiyor.

Larsen, kendi şutunu yaratabiliyor ve üçlük çizgisinin gerisinden de iyi bir görüntü sergiliyor. Jump shot’ı da müthiş. Boyalı alanda yetenekli. Onu savunanları en çok zorlayan özelliği şüphesiz ki, topu tepede aldığında her iki eliyle de potaya penetre edebiliyor olması. 2.10’luk bir oyuncudan bu tarz şeyleri pek fazla beklemezsiniz.

Defansta 4 numaraları savunmak için lateral çabukluğunu geliştirmesi gerekiyor. Şu anda daha çok uzunluğu ve gücünü kullanarak boyalı alanda mücadele etmeye çalışıyor. Ribaundlarda agresif ve iyi bir ribaundçu. Bu vücut ve uzunlukla, çok iyi bir savunmacı potansiyeli seziyorum şahsen ben Larsen’de.

Oyuna olan hissi, Larsen’i altyapılarda hep bir adım öne çıkardı. Aynı zamanda oyuna kattığı versatillik (topu point forvet olarak rakip sahaya taşıyabilmesi, tepeden her iki eliyle de potaya penetre edebilmesi) onu savunulması çok zor bir oyuncu yapıyor.

Mental açıdan ise yaptığım araştırmalar ve birkaç kere de kayıttan izlediğimde; Larsen, tipik bir Nordik insanının özelliklerini taşıyor. Sessiz, oldukça eğitimli ve sabırlı birisi. Geçirdiği sakatlıklarda mental açıdan dayanıklı olduğunu ve aynı zamanda da kararlılığını gösterdi. Y

Larsen, 1994 jenerasyonunun en iyi oyuncularından bir tanesi. Yetenekleri ve potansiyeli şüphesiz ki onu bu jenerasyonda en büyük NBA potansiyellerinden birisi yapıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıl draft’a girecektir. Sağlıklı bir sezon geçirirse, ACB’de göstereceği performansla ben 2. Turun başlarına kadar tırmanabileceğini düşünüyorum.

İspanya ACB 2013/14 Sezonu Ortalama İstatistikleri:

20 dakika, 6.1 sayı (%39.4 saha içi, %28.6 üç sayı), 4 ribaund, 0.3 asist, 1.6 top kaybı

İspanya ACB 2013/14 Sezonu 40 Dakika Bazında İstatistikleri:

12.3 sayı, 7.9 ribaund, 0.5 asist, 3.1 top kaybı

Halil Can Pelister

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için: canpelister10@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir