Geri1 of 2İleri

Potanın Perileri, #EuroBasketWomen2017’de yoluna namağlup devam ediyor!

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen EuroBasket Women 2017’nin grup etabında son maçına Belarus karşısında çıktı. Potanın Perileri, rahat bir şekilde mücadeleden – galibiyetle ayrılıp namağlup grup lideri olarak Prag’ın yolunu tuttu.

Türkiye’nin ilk beşi: Işıl Alben-Birsel Vardarlı-Tuğçe Canıtez-Bahar Çağlar-Quanitra Hollingsworth

Belarus’un ilk beşi: Alexandria Bentley-Valha Ziuzkova Katsiayrna Snytsina-Maryia Papova-Viktoryia Hasper

Karşılaşmaya hızlı bir şekilde başlayan ekibimiz, Quanitra Hollingsworth ile skorlar üretti. Kısaların da devreye girmesiyle fark maçın hemen başında 4 sayıya çıktı (5-9). Organize olamayan Belarus karşısında zorlanmayan A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Tuğçe Canıtez’in isabetleriyle periyot sonuna iki dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (7-17). Belarus, kenardan gelen oyuncularıyla farkı kapatırken Türkiye, ilk 10 dakikayı 14-20 önde geçti.

İkinci çeyrekte 6-0 seri yakalayan Belarus, farkı tek sayıya kadar düşürdü (19-20). Moladan sonra rakibinin öne geçmesine izin vermeyen Potanın Perileri, Derya Pelin Bilgiç ve Olcay Çakır’ın ekstra performansıyla farkı yeniden açtı ve 10 sayıya yükseltti (21-31). Millilerimiz bu dakikalarda oyunda üstünlüğünü gösterdi. Disiplinden kopmayan ve oyunu kontrolde tutan Türkiye, soyunma odasına 37-47 önde gitti.

@TBForgtr

İkinci yarıda da üstünlüğünü ortaya koyan Türkiye, rakibine kolay sayı şansı tanımadı. Farkı çift hanelerde tutmaya çalışan Potanın Perileri, çeyrek sonuna beş dakika kala Bahar Çağlar’ın orta mesafe isabetiyle skoru 44-57‘ye getirdi. Takım olarak zorlanan rakibine büyük bir baskı uygulayan Türkiye, Pelin Bilgiç’in yeniden devreye girmesiyle farkı 16 sayıya kadar çıkardı (46-62). Son 10 dakikaya önde giren taraf 46-64‘lük skorla Potanın Perileri oldu.

Maçın son periyotunda da oldukça rahat bir şekilde basketbol oynayan Türkiye, çeyrek başında farkı 17 sayıya çıkardı (70-57). Tilbe Şenyürek ve kenardan gelen oyuncuların süre aldığı Belarus’un maçı kabul ettiği dakikaları da etkili bir şekilde atlatan Türkiye, sahadan 74-88 galibiyetle ayrılıp grubundan namağlup olarak lider çıkmayı başardı.

Geri1 of 2İleri

Potanın Perileri, #EuroBasketWomen2017’de yoluna namağlup devam ediyor!

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir