San Antonio Spurs antrenörü Gregg Popovich, Kawhi Leonard’ın sakatlığı gibi sakatlık görmediğini söyledi. Tecrübeli adam, durumdan şaşkın olduğunu ifade etti.

40 yıldan fazla süredir basketbolla aşina olan Gregg Popovich, kariyerinde böyle bir ön adele sakatlığı görmediğini söyledi. Aynı durumdan Tony Parker’ın da muzdarip olduğunu ve iki oyuncusunun da basketbol oynamamasından dolayı üzgün olduğunu belirtti. Kawhi, geçen sezon konferans finallerinde sakatlanmış ve hala takımla çalışmalara başlayamamıştı. Leonard, kendisini iyi hissettikten sonra önce ikiye iki sonra üçe üç çalışmalara başlayacak.

Kawhi, beklenenden çok yavaş iyileşiyor ve Spurs organizasyonu ve başta Popovich olmak üzere bu durumdan rahatsız durumda. Ancak Pop basitliğini koruyarak “Daha geç dönmesinden iyidir” dedi ve yine basını güldürdü. Tecrübeli teknik adam “Politikacı gibiyim. Sürekli aynı şeyleri söylüyorum. Geç olmasından iyidir. Ama ben kariyerimde böyle bir ön adele sakatlığı görmedim” dedi ve güldü.

Koç, ayrıca Leonard’ın yokluğunda performansını arttıran Anderson ile ilgili “Şaşırmadık. Onun sorunu Kawhi gibi bir yıldızın yedeği olmasıydı zaten. O her zaman iyi bir basketbolcuydu. Şimdi eline fırsat geçti ve iyi değerlendiriyor. Kawhi geri gelince ikisini aynı anda parkede tutacak bir plan bulmalıyım” dedi.

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir