FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin çeyrek finalinde Pınar Karşıyaka evinde UCAM Murcia karşısına çıkarken sahadan 65-79 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmaya Erdi ve Jarrod’ın sayılarıyla başlayan Karşıyaka karşısında takım halinde oldukça yüzdeli atışlar bulan Murcia, Lima Augusto’nun maça ağırlığını koyması ile farkı çift hanelere çıkarttı. (13-23) çeyrek ise deplasman ekibinin 15-26 üstünlüğüyle noktalandı.

İkinci çeyreğe Murcia iyi oyununu sürdürerek başlarken Lima Augusto ile art arda sayılar bulmaya devam etti ve ilk yarının bitimine dakikalar kala farkı daha da arttırdı. Pınar Karşıyaka maça ortak olmaya çalışsa da UCAM Murcia soyunma odasına 30-49 önde girdi.

Üçüncü çeyrek oldukça duraklatmalı bir şekilde başladı. Salonun skorbord bölümünde yaşanan sorun uzun bir süre yapılamazken en sonda televizyon skorbordu ile maça devam kararı alındı. Maçın devam etmesi ile Pınar Karşıyaka, D.J Kennedy’nin basketiyle uzun bir süre sonra farkı tek hanelere indirirken bu ivmesini koruyamadı ve son çeyreğe 51-63 geride girdi.

Son çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken UCAM Murcia maçın son bölümüne doğru farkı 17 sayıya kadar çıkardı. (51-68) İlerleyen dakikalarda maç saha içinde çıkan olaylardan dolayı biraz daha duraklarken Murcia’dan Sadiel Rojas, Ovie Soko ve Clevin Hannah diskalifiye edildi. Bu dakikadan sonra Pınar Karşıyaka farkı Wood’un üç sayılık basketiyle 10 sayıya kadar indirirken son saniyeler Karşıyaka için iyi geçmedi ve maçı UCAM Murcia 65-79 kazanmasını bildi.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 15-26
  2. Çeyrek: 15-23
  3. Çeyrek: 21-14
  4. Çeyrek: 14-16


Bu maçın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir