Pınar Karşıyaka, geçtiğimiz sezonu Trabzonspor’da geçiren Osiris Eldridge ve Gaziantep Basketbol’da geçiren Robert Carter ile ilgileniyor.

DHA’dan Ergin Karataş’ın haberine göre geçtiğimiz haftalarda takımı Koç Özhan Çıvgın’a emanet eden Pınar Karşıyaka, gelecek sezon için takımında Gaziantep Basketbol’dan Robert Carter’ı ve Trabzonspor’dan Osiris Eldridge’i görmek istiyor.

Haberde, Pınar Karşıyaka’nın Robert Carter’dan cevap beklediği belirtilirken, Osiris Eldridge ile maddi anlaşmazlıklardan dolayı transferin zor olduğu belirtildi. Şu ana kadar iç transferde Berk Uğurlu’yu kadroda tutan İzmir ekibi, dış transferde Tayfun Erülkü, İlkan Karaman ve Erving Walker ile anlaştı.

Geride bıraktığımız sezonda Trabzonspor formasıyla BSL’de 29 maça çıkıp ortalama 32.0 dakika süre alan Eldridge, 16.8 sayı, 4.4 ribaund ve 3.5 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Geçtiğimiz sezon Gaziantep Basketbol’a Lietuvos Rytas’tan katılıp BSL’de 12 maça çıkan Carter, bu maçlarda ortalama 27.5 dakika süre alıp 15.0 sayı, 7.9 ribaund ve 1.6 asist ortalamaları tutturmuştu.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir