Pınar Karşıyaka, Basketbol Şampiyonlar Ligi 5. hafta karşılaşmasında, uzatmaya giden ve dar rotasyonla mücadele ettiği maçta UCAM Murcia’yı 91-96 mağlup etti.

UCAM Murcia’nın ilk beşi: Clevin Hannah – Vitor Benite – Sadiel Rojas – Ovie Soko – Kevin Tumba

Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Berk Uğurlu – Alp Karahan – Scott Wood – Jarrod Jones – Egemen Güven

Scott Wood’un sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte UCAM Murcia, hücumda sayı bulmakta zorlansa da aldığı hücum ribaundlarıyla etkili olan Kevin Tumba, skoru eşitledi (2-2). Egemen Güven’in orta mesafeli atışıyla öne geçen Pınar Karşıyaka, savunmada maça çok iyi başladı. İki takımın da sayı bulmakta zorlandığı bu dakikalarda Ovie Soko ile etkili olan UCAM Murcia, Sadiel Rojas ile öne geçti (9-4). Jarrod Jones ile sayılar bulan Pınar Karşıyaka, savunmada açıklar vermeye başladı. Berk Uğurlu’nun potaya ataklarıyla sayı bulan İzmir ekibi, Görkem Doğan’ın sayılarıyla farkı bire indirdi (11-10). Kloof’un sayılarına Metin Türen ile cevap veren Pınar Karşıyaka, ilk çeyreğin bitimine bir dakika kala DJ Kennedy ile sayılar buldu ve ilk çeyrek 15-16 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sonuçlandı.

Karşılıklı top kayıplarıyla başlayan ikinci çeyrekte ilk sayılar DJ Kennedy ve Jarrod Jones’dan geldi (15-20). Sahada adeta savaşan Pınar Karşıyaka, Jarrod Jones’un üçlüğüyle farkı sekize çıkardı ve Murcia’ya molayı aldırdı (15-23). Moladan Rojas’ın sayılarıyla dönen Murcia, Jarrod Jones’a ikinci faulünü aldırdı. Alp Karahan’ın hızlı hücumdan bulduğu sayıyla farkı koruyan Karşıyaka, Lukovic’i durduramadı (22-25). Jarrod Jones’un basket faulüyle farkı tekrar açan Karşıyaka, DJ Kennedy’nin sayılarıyla rahatladı (22-29). DJ Kennedy ve Vitor Benite’nin karşılıklı sayılarıyla geçilen bu dakikalarda Soko ve Hannah’ın sayılarıyla Murcia farkı üçe indirdi ve Karşıyaka’ya molayı aldırdı (29-32). Moladan Metin Türen’in sayılarıyla dönen Pınar Karşıyaka, Egemen Güven’in orta mesafeli atışıyla farkı tekrar açtı (29-36). Vitor Benite’nin üçlüğüyle farkı açtırmamaya çalışan Murcia, Berk Uğurlu’nun basket faulüne engel olamadı ve ilk yarı 32-39 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sonuçlandı.

championsleague.basketball

championsleague.basketball

Jarrod Jones’un sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte, Karşıyaka farkı çift hanelere çıkardı (32-43). Rojas’ın sayısıyla farkı tekrar tek hanelere indiren Murcia, Clevin Hannah’ın üçlüğüyle farkı yediye indirse de Egemen Güven’in sayılarına engel olamadı (36-45).  Hannah ve DJ Kennedy’nin karşılıklı sayılarıyla geçilen bu dakikalarda Lukovic ile Murcia, farkı altı sayıya indirdi (42-48). Kevin Tumba ile sayılar bulan Murcia, Egemen Güven ve Jarrod Jones’a hücum faul aldırdı ve Egemen, teknik faul aldı. Ev sahibi avantajını kullanmaya başlayan Murcia, hücumda iyi organize olamasa da enerjisiyle öne geçmeye çalışıyor. Metin Türen’in sayılarıyla derin bir nefes alan Pınar Karşıyaka, Hannah’ı durduramadı (48-50). Kloof’un üçlüğüyle öne geçen Murcia, Karşıyaka’ya molayı aldırdı (51-50). Moladan DJ Kennedy’nin turnikesiyle dönen Karşıyaka, Lukovic’in sayılarını engelleyemese de Rojas’ın aldığı teknik faulle tekrar öne geçme şansı yakaladı (53-53). DJ Kennedy’nin serbest atışlardan bulduğu sayılarla öne geçen Pınar Karşıyaka, Kloof’u dışarıda unuttu (56-55). Üçüncü çeyreğin bitimine bir dakika kala iki takım da sayı bulamadı ve üçüncü çeyrek 56-55 Murcia üstünlüğüyle sonuçlandı.

Kloof’un sayılarıyla başlayan dördüncü çeyrekte Clevin Hannah’ın el üstü üçlüğüyle Murcia, farkı açmaya başladı (61-55). Scott Wood’un üçlüğüyle nefes alan Karşıyaka, Kloof’u savunamadı (63-58). Soko’nun serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla farkı sekize çıkaran Murcia, Berk Uğurlu’nun üçlüğüne engel olamadı (66-61). Vitor Benite’nin sayılarına Jarrod Jones ile cevap veren Karşıyaka, Metin Türen’in smacıyla farkı üçe indirdi (69-66). DJ Kennedy’nin hızlı hücumda bulduğu turnike ile farkı bire indiren Karşıyaka, Murcia’ya molayı aldırdı (69-68). Moladan sonra iyi hücum edemeyen Murcia, DJ Kennedy’in hızlı hücumdan bulduğu turnikeye engel olamadı ve Pınar Karşıyaka tekrar öne geçti (69-70). Rojas’ın üçlüğüyle tekrar öne geçen Murcia, Clevin Hannah’ın attığı sayılarla fark üçe çıktı ve Karşıyaka, molayı aldı (73-70). Scott Wood’un serbest atış çizgisinden bulduğu sayıyla farkı ikiye indiren Karşıyaka, Jarrod Jones’un sayılarıyla farkı eşitledi (73-73). Hannah ile öne geçen Murcia’ya cevap, DJ Kennedy’den geldi (75-75). Kloof ile tekrar öne geçen Murcia’ya cevap yine DJ Kennedy’den geldi (77-77). Benite’nin el üstünden bulduğu üçlükle rahatlayan Murcia, Jarrod Jones’u unuttu ve son toptan yararlanamayınca maç uzatmaya gitti (80-80).

DJ Kennedy’nin sayılarıyla başlayan uzatma çeyreğinde Karşıyaka’ya cevap Kloof ile Murcia’dan geldi (83-82). Jarrod Jones ile sayılar bulan Karşıyaka, tekrar öne geçse de Kloof’u savunamadı (85-84). DJ Kennedy ile tekrar öne geçen Karşıyaka, Hannah’ı unuttu, (87-88). Scott Wood’un üçlüğüyle farkı dörde çıkaran Karşıyaka, Murcia’ya molayı aldırdı (87-91). Berk Uğurlu’nun turnikesiyle farkı altıya çıkaran Karşıyaka, Hannah’ın sayısını engelleyemedi (89-93). Metin Türen’in sayısıyla farkı tekrar altıya çıkaran Karşıyaka, Soko’nun serbest atış çizgisinden bulduğu sayılara engel olamadı (91-95). Metin Türen’in serbest atış çizgisinden bulduğu tek sayıyla Pınar Karşıyaka, deplasmanda UCAM Murcia’yı 91-96 mağlup etti.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir