Pınar Karşıyaka, Basketbol Şampiyonlar Ligi dokuzuncu hafta karşılaşmasında Litvanya ekibi Juventus Utena’yı 76-82 mağlup etti ve gruptaki altıncı galibiyetini aldı.

Juventus Utena’nın ilk beşi: Anthony Ireland – Simas Buterlevicius – Jonte Flowers – Arvydas Siksnius – LaRon Dendy 

Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Dominic Waters – DJ Kennedy – Scott Wood – Marko Banic – Egemen Güven

Gucsikas ve DJ Kennedy’nin karşılıklı sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte Juventus Utena, Kupsas ile ön plana çıktı (10-4). Maçın bu dakikaları Kupsas ve Scott Wood’un sayılarıyla geçilirken Waters’ın bulduğu el üstü üçlükle Pınar Karşıyaka farkı azalttı (15-11). Waters ile farkı azaltmaya devam eden İzmir ekibi, Gaines’in sayılarına engel olamadı ve ilk çeyreği 22-18 geride kapattı.

DJ Kennedy’nin sayılarıyla öne geçmeye çalışan Karşıyaka, Kupsas ve Gaines’i durduramadı (28-24). Berk Uğurlu ve Wood’un sayılarıyla öne geçen Pınar Karşıyaka, Juventus Utena’ya molayı aldırdı (31-34). Moladan Dendy’nin sayılarıyla dönen Utena, Metin Türen’in sayılarına karşılık veremedi (33-36). Ireland’in üçlüğüne Banic’le cevap veren Pınar Karşıyaka, Juventus Utena karşısında ilk yarıyı 38-42 önde kapattı.

championsleague.basketball

championsleague.basketball

Scott Wood ve Metin Türen’in sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte Utena, Kornilenko ile farkın açılmasına engel olmaya çalıştı (42-49). DJ Kennedy ve Siksnius’un karşılıklı sayılarıyla geçilen bu dakikalarda Utena, Kuspas ile farkı aynı seviyede tuttu (47-55). Kennedy ve Banic ile farkı çift hanelere çıkartan Karşıyaka, Siksnius ve Denny’nin sayılarına engel olamasa da üçüncü çeyreği 55-61 önde kapattı.

İki takımında sayı bulmakta zorlandığı dördüncü çeyrek başında Karşıyaka, Metin Türen ile ön plana çıktı (58-65). Önde baskı yapıp kaptığı üst üste toplarla farkı bire indiren ev sahibi, Karşıyaka’ya molayı aldırdı (66-67) Moladan DJ Kennedy’nin sayılarıyla dönülürken Waters’ın basket faulüyle farkı tekrar açan Karşıyaka, bu sefer de Utena’ya molayı aldırdı (66-71). DJ Kennedy’nin üst üste sayılarıyla farkı açıp iyice rahatlayan Karşıyaka, Berk Uğurlu’nun ekstra performansı ile Juventus Utena’yı 76-82 yenerek Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki altıncı galibiyetini aldı.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir