Los Angeles Lakers’ın genel menajeri Rob Pelinka, takıma katılan LeBron James’in etrafında nasıl bir takım kurduklarını anlattı.

Lakers’ın hedefinin son iki sezonun şampiyonu Golden State Warriors’u mağlup etmek olduğunu söyleyen Pelinka şu ifadeleri kullandı.

“Eğer amacınız şampiyon olmaksa bunu daha önce başaranların nasıl başardığına ve kendinize onları mağlup etmek için en iyi şansı nasıl yaratacağınıza bakmanız gerekir. Bence Warriors’u kendi oyunuyla yenmeye çalışmak bir tuzak. Onları o şekilde yenemezsiniz. Onun yerine sert olmaya ve savunmaya önem verdik. İyi savunma yapan ve aynı zamanda şut da atabilen oyunculara yöneldik. Golden State çok özel oyunculardan kurulu bir ekip. Onları zorlamanın yolu sertlik, bunu Houston’ın bazı oyuncularında gördük. Josh Hart, çift yönlü bir oyuncu olduğunu gösterdi. Rondo, savunmada serttir, top çalar. Stephenson konsantrasyonunuzu bozar ve açık sahada da skor üretir. LeBron, Ingram gibi pozisyonsuz oyuncularımızla hızlı oynayacağız.”

Pelinka, Los Angeles ekibinin kadrosuna LeBron’un yanında Lance Stephenson, Rajon Rondo, Javale McGee ve drafttan Mo Wagner ile Isaac Bonga’yı kattı.


Efekan Ozener

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir