Geçtiğimiz sezon THY Euroleague Top 16’da ekibimiz Fenerbahçe’ye elenen Yunan devi Panathinaikos, yıldız oyuncusu Chris Singleton’ı kadroda tutabilmek için oyuncuya iki yıllığı 3.3 milyon dolarlık bir teklifte bulundu!

Yunan basınından SDNA.gr’nin haberine göre kabul ettiği taktirde yılda 1.6 milyon dolar alacak olan Singleton, yeşil beyazlı ekibin bir diğer yıldızı Nick Calathes’ten sonra (2.2 milyon dolar) en çok kazanan oyuncu olacak. Bunlara ek olarak 2 milyon dolara çıkacak sözleşmeyi fesheden maddenin dörtte birinin de oyuncuya verilmesi söz konusu olacak.

Amerika ve Çin’de geçirdiği yılların ardından Avrupa sahasına Lokomotiv Kuban formasıyla adım atıp birçok takımın hedefi haline gelen yıldız oyuncu geçtiğimiz sezonu Panathinaikos ile tamamlarken THY Euroleague’de 12 sayı, 5.9 ribaund, 1.2 asist ve 1.2 top çalma ile mücadele etti. Gelecek sezonsa bu ortalamaları nerede yakalayacağı henüz belli olmazken oyuncunun NBA’den istediği teklif gelmezse eğer 20 Temmuz’dan sonra kararını vermesi bekleniyor.


Kaynak | SDNA.gr

Dilasa Karakaya

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir