Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan “Son Topa Kadar” isimli programın konuklarından biri Galatasaray Basketbol Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya idi.

Galatasaray Odeabank’ın son durumunu değerlendiren Yalçınkaya’nın muhtemel bir beş numara transferine de değindiği açıklamaları şöyle:

Yeni bir döneme girdik. Pozitif anlamda oyuncularımızla beraber elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Canaria maçını deplasmanda kazanmamız ve Antep maçını kazanmamız bize moral oldu. Son 16’da istemediğimiz sonuçlar bizi grupta bıraktı. Yarından itibaren Daçka maçından galibiyetle çıkarak daha yukarılara tırmanmak istiyoruz. Minimum 15-16 maç galibiyet gerekiyor. İlk yarıda bu barem oldukça yukarıya çıktı. Bu sezon ligin çok sert olmasından dolayı tahminimce 15-16 galibiyetlik bir play-off barajı olacak. Bizim ikinci yarıda oynayacağımız 15 maçın her biri birbirinden kıymetli. Biz bunun üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz. Transfer yasağını çok büyütmemek lazım. Yönetimimizle kolayca üstesinden glebileceğimiz bir konu. Şu anda beş numara için birkaç aday var ve görüşmelerimiz sürüyor. Oyuncuyu bulur bulmaz oyuncunun lisansı çıkacaktır.


Kaynak: Galatasaray SK

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir