TBF CEO’su Ömer Onan, 2019 FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nde mücadele eden A Milli Takım hakkında değerlendirmelerde bulundu.

I Grubu’nda yer alan Türkiye’nin oynadığı ve oynayacağı maçlar hakkında konuşan Ömer Onan, genel olarak spora dair açıklamalarda da bulundu:

”İspanya yedi galibiyette, biz altı ve Letonya beş kez kazandı. Sonraki Ukrayna ve Karadağ’ın dörder galibiyeti bulunuyor. Evimizde oynayacağımız İspanya ve Slovenya maçlarından birini kazanırsak %95 işi bitirmiş oluruz. İkisini kazanırsak %100 Dünya Kupası’na gideriz. Evimizdeki maçları kazanırsak Çin’de oluruz. Üç takım gidecek. Karadağ dört galibiyette ve dörtte dört yapması lazım. Kolay gözükmüyor. Yedi galibiyet bizi götürüyor. 

Cedi ve Furkan büyük katkı veriyorlar, takıma da güven sağlıyorlar. Ersan’ın da gelip gösterdiği performans çok önemli. Sezon içinde oyuncularınızı getiremiyorsunuz. Sezon içinde kadroyu nasıl kuracağız, onu biz de bilmiyoruz. Slovenya da bilmiyor, İtalya da bilmiyor. Sezon içinde oynayan oyuncuların çoğu da Efes’e gitti. Eskiden bir Doğuş’u Anadolu Efes’ten alıyorduk. Şimdi Buğrahan, Sertaç, Metecan da oraya gitti. Wilbekin gelebilir mi gelemez mi, herkes mühendisliğe başladı. Darüşşafaka’da Oğuz, Furkan, Okben ve Kartal hepsini almak istesen takım maça çıkamaz. 

Takım sporlarında basketbol başarılı. Avrupa ve dünya şampiyonalarına gidiyoruz. Futbolla karşılaştırırsan başarı çok yüksek. Yakaladığımız jenerasyon var ve madalya kovalıyoruz. Milli takımın öncelikli hedefi her Avrupa ve dünya şampiyonasında olabilmek. Ondan sonra performansla nereye çıkabiliriz göreceğiz.”


  • Kaynak: AA

Dilara Durmuş

İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir