Geçen sezon Fenerbahçe’den ayrılıp North Carolina State okuluna giden Ömer Faruk Yurtseven, bu sene draft listesinden çekildiğini açıkladı. NCAA’e gidip sonrasında NBA’ye geçmek isteyen oyuncu, NBA Combine daveti almıştı.

NBA Combine’da takımlarla görüşen Ömer Faruk Yurtseven, draft listesinden adını sildirme kararı aldı. NBA takımlarının oyunculara hangi konularda eksik olduklarını ve draft planlamalarında olup olmadıklarını söyledikleri biliniyor. Ömer Faruk Yurtseven’in North Carolina ile daha iyi bir sezon geçirme umuduyla gelecek yaz NBA’ye gitmek istediği bildirildi.

North Carolina okuluna geri dönen Ömer Faruk Yurtseven, gelecek sezon bu sezonun aksine bir patlama yapma hedefinde. İlk sezonunda ortalama 5.9 sayı ve 4.4 ribaund ile oynayan Ömer’in NBA’ye gitmesi için bu sayıları yukarılara çekmeye çalışacağı öğrenildi. Ömer Faruk Yurtseven, Türkiye’yi bir yıl daha NCAA’de temsil edecek.

Ömer Faruk Yurtseven, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

”Koç Keatts ile çok iyi ve özel bir ilişkimiz olduğunu düşünüyorum. Bu kararı almamda Koç Keatts’in büyük payı var. İdmanlarına katıldığım tüm NBA takımlarına teşekkür ediyorum. Bana hangi alanda çalışmam gerektiğini söylediler ve değerli bilgiler verdiler. Gelecek sezon Koç Keatts ve North Carolina için oynayacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım.”


  • Kaynak: NC State Men’s Basketball

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir