15 Temmuz’da başlayacak olan 2017 U20 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde U20 Erkek Milli Takımı’nın iki yıldızı Egehan Arna ve Ömer Faruk Yurtseven açıklamalarda bulundu.

İki oyuncu da EuroBasket 2017 aday kadrosunda bulunmanın kendileri açısından öneminden bahsederken, cumartesi günü Yunanistan’da düzenlenecek turnuvaya dair de konuştular.

Eğitim ve basketbol hayatını North Carolina State Üniversitesi’nde sürdüren Yurtseven’in açıklamaları şöyle:

Geride kalan sezonu Amerika’da geçirmek benim adıma çok değişik bir tecrübe oldu. Her şey istediğim gibi gitti diyemem, maç cezaları gibi beni zaman zaman geriye götüren sorunlarla karşılaştım… Önümüzdeki sezon bunların olmaması için çabalayacağım.

Geçen sene Ümit Milliler Avrupa Şampiyonasında finale kalmak adına bir şansımız vardı ama başaramadık. Bu sene artık altın madalyayı almak istiyoruz. Herkesin bu yönde inanca sahip olması çok önemli… Hedefimiz şampiyonluk olacak.

A Milli Takım aday kadrosuna ilk defa davet edildim… Orada Türkiye’nin en tecrübeli oyuncuları ile beraber olacağım için de çok mutluyum. Öğreneceğim çok şey var, heyecanlıyım…

Geçen sezon Fenerbahçe Doğuş ile THY EuroLeague şampiyonluğu yaşayan Arna ise şu cümleleri nakletti:

Kulüp sezonunu geride bıraktığımızdan beri U-20 Milli Takımındaki mesaime konsantre oluyorum. Ümit Milli Takım ile geçirdiğim dönem benim için gerçekten çok önemli. Takımımızın durumu şu anda gayet iyi. Geride kalan hafta Turgut Atakol Turnuvası’nı tek mağlubiyetle ikinci tamamladık. İnşallah Avrupa Şampiyonasında gidip orada da elimizden geldiğince başarılı olmaya çalışacağız.

A Milli Takım aday kadrosunda yer almak ise benim için ayrı bir gurur ve büyük bir tecrübe olacak. Orada ağabeylerimden öğreneceğim çok şey var ve onlardan alabileceğim her şeyi almaya çalışacağım.


Kaynak: TBF Resmi Sitesi

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir