Ekibimizin bronz madalya ile tamamladığı #FIBAU20Europe’da en iyi beşe seçilme başarısı gösteren Ömer Faruk Yurtseven istatistiksel açıdan önemli bir başarıya imza attı.

Kendisinden iki yaş büyüklerle mücadele eden 1998 doğumlu oyuncu, 10,4 sayı, 5,6 ribaund, 1,1 asist, 1,4 blok ve 13,7 verimlilik puanı ortalaması yakalamayı başardı.

Sayı, ribaund, blok ve verimlilik puanı kategorilerinde U20 Milli Takımı’nın istatistiksel lideri olan Ömer Faruk Yurtseven, organizasyon boyunca 59.2% saha içi isabet oranıyla mücadele etti.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

7 Comments

 1. Realist - 25/07/2016

  Tebrikler Ömer, yolun açık olsun.... Abilerin gibi MVP filan seçildikten sonra birkaç spiker ve önceden ayarlanmış internet yorumcusunun gazı ve pazarlama stratejileri ile ben oldum havalarına girme... Parkeye çıktığın sürece kendini geliştirmek zorundasın.... Bu işin raconu böyle...

 2. aytemiz - 25/07/2016

  Git koçum NCCA e durma buralarda duranların hali ortada

 3. sertaç - 25/07/2016

  Yolun açık olsun. Hem basketbol hem de akademik olarak çok başarılı olacağına inanıyorum.

 4. nedim - 25/07/2016

  Tüm olumsuzluklara ve vizyonsuz kafalara rağmen ülkemizi, basketbolumuzu bu şampiyonada başarıyla temsil eden gençlerimize teşekkür ederim.

 5. ozan - 25/07/2016

  Amerika'ya gitmiş iyi ki. Burada kalsa bu sene vesely-udoh'un arkasında, seneye başkasının arkasında 3-4 dakika oynatılacak, sonra üzerinden "ben 18 yaşındaki oyuncuya eurolig'de 5 dakika süre veriyorum, başka kim bu kadar oynuyor" gibi komik ve saçmasapan laflar edilecekti. İyi ki gitmişsin Amerika'ya kardeşim. Yolun açık olsun.

  1. Atahan - 25/07/2016

   Vesely ve udoh ile antrenman yapiyor ama diye savunulurdu. Antrenmanin sure alan oyuncuya kattigi deger tartisilmaz ama genc oyuncular ekmek su gibi dakikaya olan acliklarini gostermeliler. Omer gosterdi helal olsun.

 6. Mustafa Akyön - 26/07/2016

  Haydi Ömer göster kendini! Seninle gurur duyuyoruz. İnşallah NBA in tozunu dumana katacak ve milli takımımızda uzun yıllar mücadele edeceksin. Herşeye ve herkese rağmen...

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir