Geri1 of 2İleri

Olympiakos evinde Maccabi FOX Tel Aviv’i rahat geçti! | #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in 18. haftasında Olympiakos evinde Maccabi FOX Tel Aviv ile karşılaşırken maçı ikinci yarıda gösterdiği iyi oyunla 94-64 kazanmasını bildi.

Karşılaşmaya Vangelis Mantzaris’in sayılarıyla başlayan ev sahibi ekip çeyreğin ilk beş dakikasında Kostas Papanikolaou’nun sayılarıyla 10-9’luk skorla önde kalmayı sürdürdü. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında Jamel McLean ile art arda sayılar bulan Olympiakos rakibi karşısında farkı bir anda 8 sayıya çıkardı ve ilk çeyreği 24-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğe McLean ve Ioannis Papapetrou ile başlayan ev sahibi ekip farkı ilk kez çift haneli farklara çıkardı. (28-16) Sonrasında Pierre Jackson’dan bulduğu sayılar ile farkı eriten Maccabi FOX Tel Aviv 30-24 ile farkı 6 sayıya kadar indirmesine rağmen Olympiakos takım halinde bulduğu sayılar ile farkı tekrar arttırdı ve ilk yarıyı 13 sayılık üstünlük ile 53-40 önde kapatmasını bildi.

@MaccabitlvBC

@MaccabitlvBC

Üçüncü çeyreğe Nikola Milutinov ve Vassilis Spanoulis’in sayılarıyla başlayan Olympiakos rakibi karşısında farkı yavaş yavaş 20 sayıya kadar çıkartmayı başarırken takımlar bu dakikalarda karşılıklı sayılar buldu ve çeyreğin ilk beş dakikası Pire temsilcisi 62-44 geçirdi. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekip Spanoulis’ten gelen sayılar ile farkı korurken son çeyreğe Olympiakos evinde Maccabi karşısında 70-51 önde girmeyi başardı.

Dördüncü çeyreğe Brian Roberts’ın üç sayılık isabetiyle başlayan ev sahibi ekip çeyreğin ilerleyen dakikalarında pota altında bulduğu sayılar ile farkı arttırmaya devam etti. Maçın bitimine 4 dakika 56 saniye kala rakibini iyiden iyiye oyundan düşüren Olympiakos Kyle Wiltjer ile farkı 30 sayıya kadar çıkarttı. (86-56) Devamında takım halinde bulduğu sayılar ile farkı daha da arttırmaya çalışan ekip Turkish Airlines EuroLeague’in 18. haftasında evinde ağırladığı Maccabi FOX Tel Aviv karşısında sahadan 30 sayı farkla 94-64 galip ayrıldı.

Geri1 of 2İleri

Olympiakos evinde Maccabi FOX Tel Aviv’i rahat geçti! | #EuroLeague

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir