EA7 Emporio Armani’de kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre takımın eski kaptanı Alessandro Gentile ile yollar ayrıldı. Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün itibariyle Olimpia Milano Başkanı Livio Proli ve Alessandro Gentile, oyuncunun sezonun geri kalanını başka bir kulüpte geçirmesi konusunda anlaşmaya vardı. 

Olimpia Milano kulübü olarak Alessandro’ya bugüne kadar olan önemli katkıları için teşekkür ederiz. Kendisine ondan beklenenleri ve potansiyelini sahaya en iyi şekilde yansıtacağı bir gelecek diliyoruz.

Alessandro Gentile de tüm kalbiyle Sayın Giorgio Armani’ye yürüttüğü bu basketbol projesinde kendisine verdiği bütün imkanlar, Olimpia kulübüne kendisine harcadığı zaman ve zaferler, son olarak da kulübün taraftarlarına gösterdikleri sevgi için tüm kalbiyle teşekkürlerini iletmektedir.

Başkan Livio Proli

Alessandro Gentile

Geçtiğimiz yaz transfer döneminde NBA’de Houston Rockets forması giymesi beklenen fakat son anda kararını değiştiren Gentile, takımında kalmıştı. Bu olay sonrasında ise kulübün Başkanı Livio Proli, yaptığı açıklamada yaşanan süreç sebebiyle Gentile’nin artık takım kaptanı olmayacağını açıklamıştı. İtalyan Milli Takımı’nın da vazgeçilmezlerinden olan Gentile’nin yeni kulübünün bir iki gün içinde netlik kazanması bekleniyor.


Orijinal kaynak | Olimpia Milano

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir