Geri1 of 3İleri

Olimpia Milano, Germani Basket Brescia’yı devirdi! | 93-79

Olimpia Milano karşılaşmaya top kaybıyla başlarken Vitali’nin asistinde Berggren ilk hücumu smaçla tamamladı. İlk dört dakikalık bölümde top kayıpları dikkat çekse de ev sahibi ekip bu sürede altı sayılık üstünlük kurmayı başardı (10-4). Çeyreğin önemli bölümünde Olimpia Milano maçın henüz başında yarattığı farkı korurken üç dakika kala fark dörde inince Koç Jasmin Repesa molayı aldı (17-13). Mola sonrasında konuk ekip daha etkili oynayan taraf oldu ve son saniye üçlüğü sonrası ilk çeyrek sonunda farkı ikiye indirmeyi başardı (23-23).

İkinci çeyreğin ilk sayıları Germani Basket’ten geldi ve konuk ekip eşitliği sağladı (23-23). Eşitlik sonrasında Olimpia Milano 13-0lık bir seriyle kontrolü tekrar eline aldı. Germani Basket ise kötü hücum tercihleri ve top kayıplarıyla yaklaşık dört dakika sayı bulamadı ve Koç Andrea Diana mola aldı. Germani Basket mola sonrasında da hücumda etkisiz oyununa devam ederken suskunluğu bozan oyuncu Marcus oldu (37-26). Bu basket sonrasında hücum dengeleri değişirken Germani Basket ev sahibi ekibin kolay sayı bulmasına izin vermeyerek farkı iki sayıya kadar indirdi (39-37) fakat ilk yarının skorunu belirleyen isabet Rakim Sanders’tan geldi ve Olimpia Milano soyunma odasına beş sayılık üstünlükle gitti (42-37).

TrendBasket / Begüm Ünal

TrendBasket / Begüm Ünal

Üçüncü çeyreğe dış isabetlerle başlayan Olimpia Milano ilk üç dakikada farkı tekrar çift haneli sayılara çıkarmayı başardı (51-40) ve konuk ekip molayı aldı. Mola sonrasında iki ekip de karşılıklı sayılar bulurken Olimpia Milano konuğu Germani Basket’in farkı azaltmasına izin vermedi ve son çeyreğe 12 sayı farklı önde girdi (70-68).

Karşılaşmanın son çeyreği Germani Basket’in sayılarıyla başlasa da maçın büyük bölümünde sahada baskın taraf olan Olimpia Milano bitime yaklaşık beş dakika kala farkı 19 sayıya kadar çıkararak  rakibinin umutlarını azalttı. Açılan farka rağmen karşılaşmanın sonuna kadar mücadele ve heyecan devam ederken ev sahibi ekip sahadan 14 sayılık bir üstünlükle ayrıldı (93-79).

Geri1 of 3İleri

Olimpia Milano, Germani Basket Brescia’yı devirdi! | 93-79

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir