Geri1 of 3İleri

Olimpia Milano konuğu Fiat Torino’yu eli boş gönderdi! | 81 – 74

Olimpia Milano’nun ilk beşi: Simone Fontecchio, Miroslav Raduljica, Milan Macvan, Andrea Cinciarini, Abass Abass Awudu

Fiat Torino’nun ilk beşi:  Jamil Wilson, Tyler Harvey, Chris Wright, Deron Waschington, Valerio Mazzola

Karşılaşamanın ilk hücumunda Olimpia Milano isabetli atış bulmayı başardı fakat devamında gelen etkisiz hücumlar sonrasında 2 – 6 geri düştü. Bu seri sonrasında ev sahibi ekip erken bir mola alırken mola dönüşünde Olimpia Milano durumu eşitledi (6 – 6).  Konuk ekibin etkili olduğu ilk çeyrek Olimpia Milano hücum organizasyonunda zorlanarak yaptığı basit top kayıplarıyla son dört dakikaya 9 – 14 geride girdi. Kenardan gelerek takımını ateşleyen Davide Pascolo farkın kapanmasında en etkili isim oldu. İlk çeyrek 18 – 20 konuk ekip Fiat Torino’nun üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyreğin ilk sayıları Olimpia Milano’dan geldi ve ev sahibi ekip durumu eşitledi (20-20). Bu çeyreğe daha iyi bir başlangıç yapan Olimpia Milano’da ilk üç dakikada farkı altı sayıya çıkardı (28-22). Fark sekize çıkınca alınan Fiat Torino molasında konuk ekip etkili dönerken fark bir anda üçe indi (30-27). İlk yarının son dakikasına kadar son bölüm karşılıklı sayılarla geçerken son 60 saniyede Olimpia Milano oyuna ağırlığını koyarak soyunma odasına 43 – 35 önde giden taraf oldu. İlk yarıda son haftaların etkili ismi Davide Pascolo, 11 sayı ve 4 ribaundla sahanın en iyisiydi.

TrendBasket / Begüm Ünal

TrendBasket / Begüm Ünal

Olimpia Milano üçüncü çeyreğinde ilk hücumundan boş dönerken konuk ekip üç sayılık isabetle farkı beş sayıya indirdi (43-38). Fiat Torino savunmasıyla Olimpia Milano’nun kolay sayı bulmasına izin vermese de Jamel McLean ve Rakim Sanders’tan gelen sayılarla etkili olan ev sahibi ekip farkın kapanmasına izin vermedi. Son çeyreğe 56-49 Olimpia Milano’nun üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe ilk bir başlangıç yapan Fiat Torino bulduğu üç sayılık isabetle farkı dört sayıya indirdi (56-52). Son çeyreğin ilk bölümünde Fiat Torino etkili oldu ve farkı bir sayıya kadar indirmeyi başardı (61-60). Sonrasında iki ekip de isabetli atış bulmakta zorlanırken 3 dakika 20 saniye kala Olimpia Milano molası geldi. Mola sonrasında Ricky Hickman ve Rakim Sanders’tan gelen sayılarla ev sahibi ekip farkı yedi sayıya çıkardı ve Fiat Torino mola aldı (69-62). Karşılaşmanın kalan bölümde üstünlüğünü koruyan Olimpia Milano sahadan 81-74 galip ayrıldı. Ricky Hickman 17 sayı, 5 ribaund ve 3 asistle karşılaşmanın en değerli oyuncusu oldu.

Geri1 of 3İleri

Olimpia Milano konuğu Fiat Torino’yu eli boş gönderdi! | 81 – 74

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir