Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 14. haftasında Beşiktaş Sompo Japan’a konuk olan Fenerbahçe’nin Koçu Željko Obradović, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli antrenör, takımının 79-76 kazandığı maçın bitiminde şu ifadeleri kullandı:

Liderin kim olacağını belirleyen bir maç oldu. Beşiktaş bu yıl çok iyi basketbol oynuyor. Savunmayı çok değiştiriyorlar ve uzunları Stimac ligi domine ediyor. Bütün takımlar ona karşı çalışıyor. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’de çok iyi durumda. Çok zor bir maç olacağını bile bile geldik; bu atmosferde oynamak her zaman zor. İlk yarıda pota altında her seferinde sayı atmalarına izin verdik. Bizim potamızdaki ribaundları da domine ettiler. Üçüncü çeyrekte çok kötü başladık. Çok fazla basket faul üretmelerine izin verdik. Bunları değiştirmemiz gerekiyor. Yaklaşık 12-13 sayı gerideyken agresif tam saha savunmamızla geri geldik. Bobby’nin üçlüğüne kadar dört pozisyonda kaçırdık. Topu çok iyi dolaştırdığınız zaman şutun kaçıp kaçmaması önemli değil. Oyucularımı tebrik ederim; özellikle de Bogdanovic oynadığı sürede çok yararlı oldu.

Clark Beşiktaş’taki en iyi skorer. Vesely’nin ona karşı oynadığı savunma doğruydu. Oynadığı dakikalarda çok iyi işler yaptı Vesely. Dördüncü faulü alması bizim için problem oldu. Takıma çok daha fazla katkıda bulunabileceğinin farkında olduğuna inanıyorum.

Fenerbahçe, gelecek hafta TED Ankara Kolejliler ile karşılaşacak.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir