tadas_sederskidisNike Hoop Summit organizasyonu, bu yıl 7 Nisan tarihinde Portland’da yapılacak. Bu organizasyona Dünya’nın ve Amerika’nın en önemli potansiyelleri katılıyor. Amerika Birleşik Devletleri Karması ve Dünya Karması olarak da seçilen 24 oyuncu parkedeki yerlerini alıyor. Bu yıl da bu önemli organizasyonda 1998 doğumlu oyuncular forma giyecek. Geçtiğimiz yıllarda da hatırlarsınız Metecan Birsen, ülkemizi bu organizasyonda temsil etmişti.

Bu sezon yapılacak olan organizasyon öncesinde de Dünya Karması’nın kadrosu açıklandı. Açıklanan kadroda 4 tane Avrupalı oyuncu bulunuyor. Baskonia forması giyen Litvanyalı Tadas Sedekerskis, forvet pozisyonunda Dünya Karması’nın önemli isimlerinden biri olacak. Ayrıca 4 numara pozisyonunda da Isaiah Hartenstein ve Borisa Simanic gibi çok önemli potansiyeller Portland yolcusu. Dördüncü ve son Avrupalı da Almanya kökenli olan Kostja Mushidi. Mega Leks forması giyen Kostja Mushidi, geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda da forma giymişti. İşte Nike Hoop Summit organizasyonu için seçilen Dünya Karması:

Shai Gilgeous-Alexander (Kanada), Lindell Wigginton (Kanada), Nickeli Alexander-Walker (Kanada), Angus Glover (Avustralya), Tadas Sedekerskis (Litvanya), R.J Barrett (Kanada), Kostja Mushidi (Almanya), Isaiah Hartenstein (Almanya), Borisa Simanic (Sırbistan), Felipe Dos Anjos (Brezilya), Nick Richards (Jamaika), Ikechukwu Obiagu (Nijerya)

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir