Fransa A Milli Basketbol Takımı’nın değişilmez parçalarından biri olan ve aynı zamanda Charlotte Hornets’ta forma giyen Nicolas Batum, EuroBasket 2017 hakkında açıklamalarda bulundu.

Kararını henüz netleştirmeyen başarılı oyuncu, daha 28 yaşında olduğunu ve 2004 yazından beri hiçbir turnuvayı katıldığını vurguladı. Le Figaro’ya konuşan Nicolas Batum’un açıklamaları şu şekilde:

“Henüz bilmiyorum. Üç yıl önce Olimpiyatlar’dan önce karar veririm demiştim. Bunu iki yıl önce ve geçen yaz da söyledim. 2004’ten beri hiçbir turnuvayı kaçırmadım sanırım bir yaz dinlenebilirim. 28 yaşındayım ve daha şimdiden 127 kez Milli Takım’ın formasını giydim. Sanırım kararım geçtiğimiz yıl Rio’da yaşananlardan dolayı gelmeyecek olmak.”

Batum’un açıklamaları daha çok turnuvada olmayacağını gösterirken oyuncunun Türkiye’nin de ev sahipliğini yaptığı 31 Ağustos 2017’de başlayacak turnuva için nasıl bir yol alacağı merak konusu haline geldi.

Charlotte Hornets’ta ikinci yılını geçiren Batum, NBA’de bu sezon 14.9 sayı, 6.6 ribaund ve 6.0 asist ortalamalarını yakaladı.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir