FIBA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu’nun ilk maçında Beşiktaş Sompo Japan’ı sahasında ağırlayan Pınar Karşıyaka’da galibiyetin ardından Koç Nenad Markovic, basın toplantısında konuştu.

Açıklamalarına oyuncularını ve taraftarlarını tebrik ederek başlayan Koç Markovic, 40 dakika boyunca oyunu iyi kontrol ettiklerinden bahsetti. Ribaundlarda sıkıntıları olduğunu ancak bir sonraki maçta daha iyi mücadele edeceklerini söyledi. Herkes için keyifli bir maçın olmasını umut eden Markovic, şöyle konuştu:

Oyuncularımı ve taraftarlarımı tebrik ediyorum. Çok güzel bir atmosfer vardı, 40 dakika boyunca bizi çok iyi desteklediler. Tek problemimiz ofensif ribaundlardaydı. 40 dakika boyunca iyi kontrol ettik ve evet, hatalar yaptık ama bu seviyede böyle takımlara karşı bunlar olabiliyor.

Bu maçın ikinci bir ayağı da var. Ribaund sıkıntımız var ve buna odaklanmamız gerek. Diğer maçta da elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak savaşacağız. Maçın geneline baktığımızda çok iyi bir maçtı ve umuyorum ki izleyenler ve taraftarlarımız, izledikleri maçtan keyif almışlardır.”

Beşiktaş’ı üst üste iki sefer yenmelerinin bir sonraki maçta psikolojik üstünlük sağlayıp sağlayamayacağı sorusunun sorulması üzerineyse Koç Markovic: ”Lig ve FIBA Şampiyonlar Ligi iki ayrı kulvar. Bunun bize üstünlük sağlayacağını düşünmüyorum. Bu, ne bizim Beşiktaş’tan daha iyi olduğumuzu ne de Beşiktaş’ın bizden daha iyi olduğunu gösterir. Bu, farklı iki kulvar.” şeklinde konuştu.

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com * dilaradurmusssss@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir