Pınar Karşıyaka, Çarşamba günü FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 turu rövanş maçında Beşiktaş Sompo Japan ile karşı karşıya gelirken koç Nenad Markovic, mücadele öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Deneyimli çalıştırıcı, 75-70 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle biten ilk maçta oluşan beş sayılık farkın önemine değindi. Son topa kadar mücadele edeceklerini belirten Markovic, Beşiktaş’ın favori olduğunu fakat aynı zamanda favorilerin her zaman kazanmadığını da sözlerine ekledi.

Nenad Markovic, “Beş sayı, bazıları için büyük bir fark değil fakat az bir fark da değil. Özellikle savunma ribaundlarındaki hatalarımızı anlamamız gerekiyor. Beşiktaş, ribaundlarda çok iyi bir takım. Turu geçebileceğimize inanıyorum. Son topa kadar mücadele edeceğiz. Evimizde oynadığımız maçta atmosfer inanılmazdı ve 40 dakika boyunca oyunda kalabildik. Bu tür maçlarda 1-2 top belirleyici oluyor. Onların çok iyi bir kadroya sahip olduklarını düşünüyorum. Onların turnuvanın favorilerinden biri olduğunu sezon başında da söyledim fakat favoriler her zaman kazanmaz” dedi.

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir