Geri1 of 2İleri

Nefes kesen mücadeleden Brose Bamberg galibiyetle ayrıldı! | #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in 18. haftasında Brose Bamberg son haftaların çıkış yakalayan takımı Zalgiris Kaunas’ı evinde ağırlarken nefes kesen maçtan 93-86 galip ayrılmasını başardı.

Karşılaşmaya takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken çeyreğin ilk beş dakikasını Brose Bamberg, Daniel Hackett’tan bulduğu sayılar ile 14-12 önde kapatmasını bildi. Devamında Dejan Musli ile farkı 6 sayıya kadar çıkartan ev sahibi ekip Aaron White’tan gelen sayılara engel olamayınca skorda 18-19 geriye düştü. Çeyreğin son bölümünde yeni transfer Beno Udrih ile sayılar bulan Zalgiris Kaunas ilk çeyreği Brose Bamberg karşısında 21-23 önde kapattı.

İkinci çeyreğin uzun bir bölümünde takımlar skor bulmakta zorlanırken Kaunas ekibi ilk yarının bitimine 5 dakika 3 saniye kala Edgaras Ulanovas’ın sayılarıyla skorda 28-31 ile üstünlüğünü sürdü. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında takımlar maçın başından bu yana olduğu gibi karşılıklı skor bulmaya devam ederken deplasman ekibi Kevin Pangos ve Aaron White’ın liderliğinde bulduğu basketler ile bir adım öne geçmeyi başardı ve ilk yarıyı 7 sayı farkla 37-44 üstün bitirdi.

twitter.com / @bczalgiris

twitter.com / @bczalgiris

Üçüncü çeyrekte Arturas Milaknis ile sayılar bularak oyunda etkili olan deplasman ekibi karşısında Dejan Musli ile oyunda kalmaya çalışan Brose Bamberg, Augustine Rubit’in sayılarıyla skorda durumu çeyreğin bitimine 3 dakika 18 saniye kala 56-56’da eşitledi. Bu dakikanın ardından Ricky Hickman’ın önderliğinde sayılar bularak maçta uzun bir süre sonra öne geçmeyi başaran ev sahibi ekip son çeyreğe 3 sayı farkla 64-61 önde girdi.

Büyük bir heyecan fırtınasına sahne olan son çeyrekte bir ara Dorell Wright ile farkı arttıran Brose Bamberg’e yanıt Arturas Milaknis’ten geldi ancak Brose maçın bitimine 5 dakika 18 saniye kala 74-70 üstünlüğünü sürdürdü. Maçın ilerleyen bölümlerinde Daniel Hackett’ın önderliğinde Augustine Rubit’ten bulduğu sayılar ile farkı arttıran Brose Bamberg maçın bitimine 18 saniye kala farkı 91-86 ile iki baskete çıkardı ve maçtan Zalgiris Kaunas karşısında 93-86 galibiyetle ayrılmasını bildi.

Geri1 of 2İleri

Nefes kesen mücadeleden Brose Bamberg galibiyetle ayrıldı! | #EuroLeague

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir