NCAA Erkek Basketbol Ligi’nde normal sezon heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Bugün önemli ekipler parkeye çıkarak kozlarını paylaşacaklar.

NCAA’de her gün yüzlerce maç oynanıyor fakat biz sizlere NCAA March Madness turnuvasına katılma ihtimali daha yüksek olan takımlardan bildiriyoruz. Duke, Michigan State, Kansas ve Kentucky parkeye çıkacak.

Duke sezon öncesi kadrolara bakıldığında en ağır basan takımdı ve birinci sıradaydı. Nitekim mavi beyazlı ekip sezona fırtına gibi başladı. Marvin Bagley, Trevon Duval, Grayson Allen ve Gary Trent Jr. gibi isimler göz doldurdu ve Duke çıktığı maçları rahat kazandı. Michigan State ise yılın oyuncusu ödülüne aday Miles Bridges önderliğinde sezona başladı. Michigan State ise ikinci sıradaydı ve bu maçın kazananının güncel zirvede kalması bekleniyor. Bu iki takımın TSİ 03.00’da oynayacağı maç heyecanla bekleniyor.

Beşinci Kentucky, ilk iki maçını kazansa da hücumda çok etkili olamadı. İlk maçında Utah Valley karşısında geriden gelerek ikinci yarıda maçı koparan Kentucky, ikinci maçını da sadece dört sayı farkla kazandı. Kansas ise çıktığı tek maçı rahat kazandı. Sezon başlangıcı olduğu için ekipler tam hazır olmasa da sezon analizi ve sezon sonu sıralaması için bu iki maç çok önem taşıyor. Bu büyük maç gece 05.30’da başlayacak.

(1) Duke –  Michigan State (2) 03.00

(4) Kansas – Kentucky (5) 05.30

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir