Mohamed Bamba, kariyeriyle ilgili zorlu bir döneme girmişti. Kendi kardeşi, Mohamed Bamba’yı NCAA’ye ihbar etti ancak NCAA oyuncuya herhangi bir ceza vermedi. Bamba, gelecek sezon NCAA’de oynayabilecek.

2018 NBA Draft’ında tahminen ilk beşten seçilmesi beklenen Mohamed Bamba’nın başı büyük tehlikeye girmişti. Kardeşi Ibrahim Johnson’un Facebook üzerinden yaptığı yayında çarpıcı cümleler kullandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Ibrahim “Kardeşim Mohamed, NCAA kurallarını ihlal etti ve el altından para aldı. Onu NCAA’e ihbar ettim. O yılan bu sezon NCAA’de oynayamacak” şeklinde konuşmuştu. Ibrahim Johnson, Greer Love adlı kişinin Bamba’ya hediye yatak, televizyon, ayakkabı ve para verdiğini iddia etmişti.

NCAA’ın bu konularda çok katı olduğu biliniyordu fakat beklenen açıklama geldi. Konuyla ilgili NCAA, “Oyuncu ile Greer Love arasındaki ilişki incelenmiş olup, herhangi bir kural ihlali söz konusu değildir. Bamba gelecek sezon NCAA’de forma giyebilecek” şeklinde açıklama yaptı.

Yunus Emre Demirkol

Amerika'da lise okumuş tam bir basketbol tutkunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği Öğrencisiyim. Amerika'da canlı izlediğim oyuncuları NCAA Basketball liginde izlemek bana büyük keyif veriyor ve ben de NCAA, NBA ile ilgili haberler yapıyorum. İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir