deadline

NBA’de bu sezon takaslar açısından biraz daha hareketsiz gibi görünse de, takasın son günü (trade deadline) olan dün, görece hareketli geçti. Son anda bazı takımlar şampiyonluk yolunda kadrosundaki eksiklikleri tamamlamaya çalışırken,bazı takımlar draft hakkı almaya ve kadrosundaki yüklü kontratlı oyunculardan kurtulmaya çalıştı. Dün, bütün gün boyunca gerçekleştirilen takaslar şöyle sıralandı;

  • Indiana Pacers Danny Granger’ı (Forvet) ,Philadelphia 76ers’ a Evan Turner (Forvet) ve Lavoy Allen (Forvet) karşılığında gönderdi.
  • Milwaukee Bucks kadrosuna sene başında Spurs’ten kattığı Gary Neal’i (Guard) ve Luke Ridnour’u (Guard), Ramon Session (Guard) ve Jeff Adrien (Forvet) karşılığında Bobcats’e gönderdi.
  • Nuggets, bir süredir koç ve teknik ekiple yaşadığı sıkıntılar nedeniyle takas etmek istediği Andre Miller’ı (Guard) 3 takımın dahil olduğu bir takasta Wizards’a yolladı. Wizards karşılığında Jan Vesely’i (Forvet) Nuggets’a, Eric Maynor (Guard) ve 2 adet 2. tur draft hakkını da 76ers’a yolladı.
  • 76ers Spencer Hawes’u (pivot), Earl Clark (Forvet),Henry Sims (Pivot) ve 2 adet 2. tur draft hakkı karşılığında Cleveland  Cavaliers’e yolladı.
  • Nuggets Jordan Hamilton’ı (Forvet),Aaron Brooks (Guard) karşılığında Houston Rockets’a yolladı.
  • San Antonio Spurs, bir süredir kadroda yer bulmakta zorlanan ve Patty Mills’in yaptığı çıkışla iyice gözden düşen Fransız Nando De Colo’yu (Guard),Raptors’ta kadroya girmekte zorlanan forvet Austin Daye karşılığında Kanada temsilcisine gönderdi.
  • Clipers Antawn Jamison’u (Forvet) Atlanta Hawks’a,Byron Mullens’i (Pivot) ve bir ikinci tur draft hakkını ise şartlı bir ikinci tur draft hakkı karşılığında 76ers’a yolladı.
  • Miami Heat Roger Mason(Guard) ve bir miktar parayı Kings’e yollarken karşılığında,Sacramento’nun elinde bulunana Dallas’ın ilk 20 korumalı ikinci tur draft hakkını aldı. Kings takastan hemen sonra Roger Mason’ın kontratını feshetti.

 Son Gün Takası Olmaktan 1 Günle Yırtan Takaslar

  •  Los Angeles Lakers, Steve Blake’i -a.k.a Blake Mamba- (Guard), kariyerinin ikinci yılında 4. takımına gelen MarShon Brooks( Guard) ve yaptığı enteresan havlu sallamalarıyla meşhur olan Kent Bazemore (Guard) karşılığında Warriors’a yolladı.
  •  Brooklyn Nets, Jason Terry(Guard) ve Reggie Evans’ı (Forvet), Marcus Thorton (Guard) karşılığında Sacramento Kings’e yolladı.

 

 

Trend Basket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir