Geri1 of 5İleri

”Artık genç oyuncular arasında değilsin”

Yazı: DeAndre Jordan

Çeviri: Atakan Murzoğlu, TrendBasket


All Star’ın ortasında dank etti.

Diğer oyuncularla birlikte organizasyondan organizasyona koşuyordum- bazılarını arkadaşım olarak tanıyorum ama çoğunluğu sadece rakibim. All Star’ın bir anında kendi kendime şöyle derken buldum ”Beraber oynadığın şu delikanlılara bak!”

Yaşlı gibi hissettiğimden değil, o hafta sonu kendimi bir kaç kez ”Artık genç oyuncular arasında değilsin” diye düşünürken yakaladım.

Ve çaylak zamanlarım da aklımdaydı. Dokuz yıl öncesi.

PHOTO BY ANDREW D. BERNSTEIN/NBAE/GETTY IMAGES

PHOTO BY ANDREW D. BERNSTEIN/NBAE/GETTY IMAGES

Dokuz yıl. Bu bana çılgınca geliyor. İşte NBA’de bulunduğum süre – ve ilk All Star maçıma çıkmam için geçen süre. Belki de daha önce bir All Star olmam gerektiğini söylemeliyim – beni küçümsediklerini. Ama hayır New Orleans’taki bu hafta sonu her şey yolundaymış gibi hissettim. Zamanlama iyiydi. Dokuz sene üstüne All Star seçilmek! Gerçekten değerli! Çünkü çok emek verdim.

Neyin daha delice olduğunu biliyor musunuz? Clippers listesindeki en yaşlı adamım. Birisi bana son zamanlarda bunu hatırlattı ve farkına vardım. Yaş olarak en yaşlı değil ama takımda en uzun süredir bulunan benim. Tüm NBA kariyerimde Los Angeles’daym.

İki yaz önce, Dallas  L.A. arasında olan tüm bu delice serbest oyucu transfer konularına girdiğimde beni etkileyen şeylerden biri, Clippers takım arkadaşlarımla olan bağımdı. Belki de bu beklenen şey ama ne olursa olsun değer verdiğim şey bu. Bu adamların beni geri getirmek için uçağa binmesinin bir nedeni var. Birlikte bir şey inşa ettik ve henüz başlattıklarımızı bitirmedik.

Geri1 of 5İleri

”Artık genç oyuncular arasında değilsin”

Atakan Murzoğlu

1990 doğumluyum. Maltepe Üniversitesi Sinema-televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye film ve dizi sektöründe geçen 1 yılın ardından 2017 yılı itibariyle Toronto'da film okulunda eğitim görmekteyim. Kanada film sektörüne ucundan da olsa girip tutunursam ne mutlu bana.

Website: http://twitter.com/atakanmu

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir