Geri1 of 19İleri

NBA Finalleri yedinci maç

Basketbolun en büyük organizasyonu olan NBA, en büyük heyecana sahne olan spor karşılaşmalarından birisi. Uzun bir normal sezon maratonunun ardından play-off yarışında rekabet, heyecan ve keyif daha da artıyor.

Ancak bu uzun yolun ve play-off un sonunda Batı ve Doğu konferanslarının şampiyonlarının mücadele ettiği ve sezonun şampiyonunun belirlendiği NBA finalleri her açıdan bambaşka bir heyecana sahne oluyor.

NBA finalleri, her zaman ileride çok konuşulacak hikayelere önemli bir kaynak olmuştur. NBA’in ilk dönemlerini domine eden iki takımı Boston Celtics ve Los Angeles Lakers arasındaki rekabet, 1984 yılındaki Magic-Bird düellosu, tüm NBA’in en büyük rekabetine sahip olan iki takımının yer aldığı 2010 yılı Boston Celtics-Los Angeles Lakers final serisi ve yakın zamanda 2013 finalinde Lebron’lu Miami Heat‘in makina gibi çalışan San Antonio Spurs‘la oynadığı 7 maçlık final serileri hafızalarda hala yer etmektedir.

Ben de bu sene de 7. maça giden Golden State Warriors- Cleveland Cavaliers son maçı öncesi, NBA tarihinde 7. maça giden finalleri sizler için derledim. Bu keyifli ve heyecan verici galeriye gelin hep birlikte göz atalım!

*NBA Finalleri MVP ödülleri 1969 yılından sonra Bill Russell’ın adıyla verilmeye başlanmıştır.

*İstatistikler basketball-reference.com dan alınmıştır.

Geri1 of 19İleri

NBA Finalleri yedinci maç

Batuhan Can

İletişim için E-mail: batuhancan1993@yahoo.com.tr Twitter: bcan41

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir