Hangi üniversiteye gideceğine bir türlü karar veremeyen, ya da bu kararını uzun zamandır adeta sır gibi saklayan yıldız oyuncu Mohamed Bamba, Texas Üniversitesi’ne gideceğini açıkladı. Pota altı oyuncusunu onlarca okul istemişti ancak o Texas Üniversitesi’ni seçti.

Kentucky Üniversitesi’nin harika kadrosu olmasına rağmen ısrarla Mohamed Bamba’yı istedikleri biliniyordu. Koç Calipari oyuncuyu defalarca canlı izleyerek ona verdiği önemi göstermişti. Sıradışı uzunluktaki kollarının yardımıyla pota altında rakiplerine nefes aldırmayan oyuncu, izleyen herkesin kolayca dikkatini çekebiliyor.

NBA’ye gitmesi kesin gözüyle bakılan Mohamed Bamba, Kevin Durant gibi Texas Üniversitesi’ni seçti. Yıldızlarla dolu Kentucky’e gitmesi beklenen oyuncu kararıyla herkesi şaşırttı. Texas koçu Smart, “O çok ama çok özel bir oyuncu. Kampüsümüze geleceği için çok heyecanlıyım. Gelecek sezon çok farklı bir Texas izleyeceksiniz” açıklamasını yaptı. Yorumcular, Bamba’nın yıldızlarla dolu Kentucky’e gidip uyum problemi yaşama riskini almadığını, orda daha az top alarak kendisini NBA takımlarına çok gösterme fırsatı bulamayacağını düşündüğünü belirtmişti. Bamba, Texas’a gidip orda yıldız olup NBA takımlarının dikkatini çekmek istiyor.

Bamba, “Bana en uygun okulun Texas olduğuna inandım. Ailemle oturduk uzun uzun konuştuk ve birlikte bu kararı aldık. Umarım orda takıma yardımcı olabilirim” açıklamasında bulundu.

Amerika U18 takımıyla yazın altın madalya kazanan Bamba, Nike EYBL turnuvasında tüm NCAA koçlarını adeta sahaya yığmıştı. İşte Mohamed Bamba’nın yeteneklerini izleyebileceğiniz kısa video:

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir