Geri1 of 3İleri

Çin 51 – 62 Türkiye

2015 FIBA U19 Dünya Basketbol Şampiyonası B Grubu’ndaki son maçında Çin ile karşı karşıya gelen Milli Takımımız, özellikle ilk yarısında oldukça zor anlar yaşadığı mücadeleden 62-51 galip ayrıldı ve adını bir üst tura lider olarak yazdırmayı başardı.

Karşılaşmaya kötü bir başlangıç yapan ve Çin’in savunmada ön alan baskısıyla başlayan geçiş hücumu temposuna ayak uyduramayan Türkiye, ilk çeyreği 17-11 geride kapattı. Daha dengeli bir ikinci çeyrek geçirmesine rağmen Rui Zhao’nun üç sayı çizgisi gerisindeki yüzdeli oyununa çözüm üretemeyen Milliler, soyunma odasına 34-27 geride gitti.

İkinci yarıyla birlikte savunma sertliğini artıran ve hücumda da daha kontrollü oynamayı başaran Türkiye, üçüncü çeyreğin sonunda Başantrenör Ömer Uğurata’nın Doğuş Özdemiroğlu ve Kadir Bayram ikilisine aynı anda parkede yer vermesiyle topun üzerindeki baskıyı artırmayı başardı ve final çeyreğine iki sayı farkla 44-42 geride girdi. Karar çeyreğinin ilk bölümünde de topa baskıyı ön planda tutan Milli Takımımız, çeyreğin ortasında oyuna giren Berk Uğurlu – Tolga Geçim ikilisinin organizasyonu ve Egemen Güven’in skorer oyunu sayesinde öne geçmeyi bildi ve mücadeleden 62-51’lik skorla galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Milli Takımımız, Son 16’da A Grubu’nu 4. sırada bitiren ülke ile karşılaşacak; şu an devam etmekte olan mücadelede İran, Hırvatistan’ı yenemezse Son 16’da U19 Milli Takımımız’ın rakibi olacak.


*Haberde kullanılan görsel ve istatistiki veriler, FIBA’nın şampiyona resmi web sitesinden alınmaktadır.

Geri1 of 3İleri

Çin 51 – 62 Türkiye

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

1 Comments

  1. Emir - 01/07/2015

    Onur Bey öncelikle çok iyi yazıyorsunuz, fevkaladenin fevkinde bir yazı olmuş. Başarılarınızın devamı diliyorum dostum. İyi yazılar aynen böyle devam. :)

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir