Indiana Pacers ile Denver Nuggets arasında NBA Global Games kapsamında Londra’da yapılacak maç öncesi TrendBasket ekibi de oradaydı ve ortamın nabzını tuttu.

İlk olarak Denver koçu Mike Malone söz alırken Londra’da oldukları için çok mutlu olduklarını ve bu maç ile NBA’i Avrupa’da temsil edecekleri için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Mike Malone: ”Bence Londra’daki taraftarlar bu maçtan çok memnun kalacaklar çünkü iki tane çok skor üreten takımı izleyecekler. Tabii ki savunmamızın daha iyi olmasını dilerdim ama taraftar açısından bakarsak oyunun gidişatından çok memnun kalacaklarını düşünüyorum. Diğer yandan bence bu bizim için mükemmel bir fırsat. Ne zaman NBA’yi temsil etme şansı yakalarsınız bu büyük bir onur olur. Organizasyon olarak markamızı özellikle Londra olmak üzere, tüm dünyadaki insanlara daha iyi tanıtmak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli koç sonrasında takımın kötü bir süreçten geçtiğini söyleyerek bu maçın kendileri için yararlı olacağı görüşünde olduğunu belirtti.

Mike Malone: ”Ben daha önce Avrupa’da normal sezon maçına çıkmadım bu yüzden bizim için de çok yeni bir tecrübe olacak ve bunun bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. Beraber vakit geçirmek birlik olmak, iyi bir takım kimyası yakalamak için iyi bir fırsat. Geçen yıl iyi ve kötü zamanlarımız oldu ama genç bir takımız ve umuyorum bu seyahat bizi takım olarak bir araya getirecek.” dedi.

Ayrıca 45 yaşındaki koçun rakip takımın yıldızı Paul George’u tutmak için özel planları da vardı. 

Mike Malone: ”Onu durdurmak için birçok taktiğimiz olacak. O mükemmel ve sizi birçok farklı şekilde vurabilecek çok yönlü bir oyuncu. Paul George gibi oyunculara karşı oynuyorsanız, onun ritmini bozmak için takım olarak çaba göstermelisiniz. O mükemmel bir oyuncu ve biliyorum ki oyuncularım da bu mücadele için hazır.” şeklinde sözlerini noktaladı.

Indiana Pacers koçu Nate McMillan’ın açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Denver Nuggets oyuncusu Danilo Gallinari’nin açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Derviş Göksun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir