Pınar Karşıyaka’nın yıldız isimlerinden Mike Green FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin resmi sitesine önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’la oynadıkları FIBA Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final rövanş mücadelesiyle ilgili yorumlarda bulunan  Green “Beşiktaş zaten iyi bir takım ve taraftarlarıysa şu ana kadar gördüğüm en gürültülü taraftarlardı. Serbest atışlarda olan giden her şey ve çıkardıkları değişik sesler çılgıncaydı.” 

Çocukluk ve gençlik döneminde geliştirdiği savaşçı ruhuyla bugünlere gelen Green Beşiktaş karşısında Pınar Karşıyaka’nın sahadaki en iyilerindendi. Green İstanbul’daki mücadelede yaşanan olaylar için “Taraftarımızı Beşiktaş taraftarları tarafından çevrelenmiş görünce ‘Onlar pes etmiyorlar. Daha fazla çaba göstermemiz gerekiyor.’ diye düşündük ve buna maç sonuna kadar sadık kaldık.” ifadesini kullandı.

Philadelphia’da büyüyen Mike Green dirençli kişiliğiyle zorluklara karşı gelmesini bildiği “Bazen … için kendimi bu mücadelenin içine atmam gerekiyor. Ben böyle büyüdüm. Ya işleri yolunda götürürsün ya da sana ne olacağını bildirirler. Benim için durum böyleydi. Rakibin tahrik edici sözleri beni canlandırıyor.” sözleriyle rakibiyle girdiği sözlü tartışma sonrası yükselen performansının sırrını açıkladı.


Orijinal kaynak: Basketball CL

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir