Geri1 of 6İleri

Michael Jordan’ın başarısız olan motor sporları takımının hikayesi | #çeviri

Yazı: Alec Banks, Highsnobiety


highsnobiety.com

highsnobiety.com

Michael Jordan’ın rekabetçi özü efsane meselesi—sadece NBA’deki eşi benzeri görülmemiş başarının sorumlusu değil, aynı zamanda onu “en güçlü NBA patronları”ndan biri yapan basketbol sonrası hayatı ve Nike’ı yukarıya taşımaya devam eden Jumpman (sıçrayan adam) damgasının esinlendiği kişi.

Yanılmak basitçe insanoğlunun bir özelliğiyken Michael Jordan yorulmak bilmeyen kazanma arzusunu, babasının ölümünün devamında basketbol hakları elinden alınıp, ikinci ligde beysbol oynadığı vahim yıl dışında, herhangi bir önemli hatadan kaçınmak için kullandı.

Fakat en büyük MJ ”Stans” bile Jordan’ın beyzbola girişinin spor dünyasındaki tek yanlış adımı olmadığı öğrendiklerinde şaşırabilirler. Son emekliliğinden hemen sonra adı ”Michael Jordan Motorsports” olması gereken bir süper bisiklet motor takımının sahibi olacağıyla ilgili kendi üzerine bahis oynaması da böyleydi.

highsnobiety.com

highsnobiety.com

Yüksek oktanlı performans ve lisanlı ürün unsurları bir araya getirerek Michael Jordan Motorsports varlık portföyüne yeni bir boyur getirebilir ve muhtemelen getirmeli de. Fakat yatırım hiçbir zaman kök salamadı; bir Jordan IV ”Motorsport” arkadaşlar ve aile siluetiyle ölümsüzleştirildi. Bu siluet 2006 yılında takım üyelerine dağıtılmıştı ve yakın bir zamanda da retrolaştırıldı—His Airness’ın hız ihtiyacını açıkça hatırlatan bir şey.

Michael Jordan Motorsports, Jordan Brand’in otomobil sektörüyle olan bağları göz önünde bulundurulduğunda bu çok da düşük olasılıklı bir yatırım değildi—Air Jordan VI’nın Porsche 911 ile; Air Jordan XIV’ün Ferrari F335 ve 550M; Air Jordan XVII’nin Aston Marin ile; Air Jordan XXI’in Bentley Continental GT Coupe ile bağları bulunurken Air Jordan 31 Ferrari koltuklarını esas alıyor.

Geri1 of 6İleri

Michael Jordan’ın başarısız olan motor sporları takımının hikayesi | #çeviri

Sergen Kumas

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir