Avrupa’nın yükselen yıldızı Vanja Marinkovic’in ismi Baskonia ile anılmaya başlarken yaşanan gelişmelerin ardından işler karıştı.

Rus Novosti kaynaklı haberde Bask ekibinin, 20 yaşındaki oyuncuya 500 bin Euro değerinde bir teklif yaptığı ve görüşmelerin sıkı bir şekilde ilerlediği belirtilmişti.

Oyuncunun menajeri Misko Raznatovic, ilerleyen saatlerde Twitter’da yaptığı paylaşımda “Şimdiye kadar Baskonia tarafından Marinkovic’e herhangi bir teklif yapılmadı, bir ilginin ötesinde bir şey yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

Raznatovic, durumu bu sözlerle ifade etse de Partizan’ın başantrenörü Muta NikolicSporski Zurnal‘e verdiği demeçte “Marinkovic, artık bizim oyuncumuz değil. İyi bir teklif geldi, kendisini takımda tutamadık” diyerek transferi adeta teyit etti.

Kulüp ve oyuncu tarafından konu hakkında şimdilik resmi bir açıklama yapılmazken gelişmelerin nasıl bir hâl alacağı merakla bekleniyor.

Marinkovic, Sırbistan forması altında yaşadığı U20 Avrupa Şampiyonası tecrübesinde 15.4 sayı and 3.7 ribaund rakamlarıyla mücadele etti.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir