Fenerbahçe Doğuş’un yeni transferlerinden Nicolò Melli, TrendBasket ekibinden Begüm Ünal’a yeni sezon ve EuroBasket’le ilgili düşüncelerini aktardı.

– Senin adına yeni başlangıçların olduğu bir sezon olacak. Takımla birkaç hazırlık maçına çıktın, şu ana kadar ki deneyiminle ilgili ne söylemek istersin?

“Heyecanlıyım, (arkadan kendisine laf atarak geçen Gigi’ye (Datome) bakarak) Gigi bu takımda olmasına rağmen. (Ve gülmeye başladı.) Yalnızca bir hafta geride kaldı, şimdilik her şey çok hızlı gelişiyor. Tamamıyla ne durumda olduğumu anlamamız için zamana ihtiyacımız var. Başlangıcın harika olduğunu söyleyebilirim.”

– Fenerbahçe Doğuş’u seçmende etkili faktörler nelerdi? Tabii ki, takımda Datome ve Sayın Gherardini gibi iki İtalyan var ama seni buraya getiren neydi?

“Dürüst olmak gerekirse, Gigi’yle konuşmadım. Muhtemelen olan transferimi en son öğrenen kişi o oldu. Kararımı vermeden önce beni isteyen takımlarla ve koçlarla görüştüm. Fakat günün sonunda, kararımı aileme, kız arkadaşıma ve diğer arkadaşlarıma danışarak ben verdim. Sonuçta da buradayım.” 

– Birkaç hafta öncesine, EuroBasket’e dönersek, hedefinize ulaştığınızı düşünüyor musun?

“Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum, en iyi sekiz takım arasında olmak her zaman iyidir. Yıllardır İtalyan Milli Takımı’nın bir başarısı yok, bu nedenle ilk sekiz takım içinde olmanın iyi bir hedef olduğu pek iyi anlaşılmıyor. Kişisel olarak ben sonuçtan çok memnunum, elimden gelenin en iyisini denedim, olabildiğince yüksek efor sarf ettim ve sonuçtan memnunum.”

– Peki ya İstanbul’da yaşamakla ilgili ilk izlenimlerin?

“Evet, kısa bir zaman oldu. Fakat burası her şeye sahip olan bir şehir, kolayca alışacağım. Sadece tamamen yerleşebilmek için biraz zamana ihtiyacım var.” 

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir