Toronto Raptors Genel Menajeri Masai Ujiri, takımın yıldızı Kyle Lowry ile olan ilişkisi hakkında konuştu.

Hatırlanacağı üzere takımın etkili isimlerinden, aynı zamanda da Kyle Lowry‘nin en iyi arkadaşlarından olan DeMar DeRozan, sezon başında San Antonio Spurs’e takaslanmıştı.

Konuya bu noktadan giren Masai Ujiri, Kyle Lowry’ye karşı yanlış bir şey yapmadığını belirtti.

Ujiri, “DeMar’la olan şeyleri anlıyorum. Burada iki iş zordur. Birincisi oyuncuların ayrılması – Kawhi Leonard da ayrıldı-. İkincisi de oyuncuların takaslanması. Bu iki şey çok zordur. Bulunduğum pozisyonda bunları biz yapmalıyız. Onlarla biz anlaşmalıyız. Biz de düşündük. Değişmemiz gerekiyordu. Daha iyi olmalıydık. Kazanmamız gerekiyor. Oyun tamamen kazanmak ve insanlara doğru davranmakla alakalı. Dürüst olmak gerekirse DeMar’ın ayağına sağlık. Yanlış yaptığım şey onu ticarete sokmamdı. Evet, eğer yanlışsa bu yaptığım yanlış. Biliyorsunuz, oyuncuları takasladık ve başka yaptığım hiçbir şey yok. Kyle’la bir yüzleşmem olmadı. Ona karşı yanlış bir şey yapmadım. Sadece böyle karar vermemiz gerekiyordu. Kyle’ın da nasıl olduğunu biliyorum. Dürüstçe söylüyorum ki onu ölümüne seviyorum” dedi.

Yakın arkadaşının beklenmedik takası hakkında konuşan Kyle Lowry ise “İhanete uğramış bir şekilde hissettim. O (DeRozan) da öyle hissetti. Çünkü o benim adadım. En iyi arkadaşım. Ancak iş tarafında şunu anlamalısınız ki oraya gidip işinizi yapmalısınız. Takaslandın ama işin hâlâ çıkıp oynamak. O (Ujiri) genel menajer. Olay bundan ibaret. Buraya geliyorum ve işimi yapıyorum. O da buraya gelip kendi işini yapıyor. Yapmanız gereken şey bu” ifadelerini kullandı.


Barış Cevahir

[email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir