Basketbolun en zevkli organizasyonlarından olan NCAA’in March Madness etkinliği hakkında yapılan bütün tahminler patlamış gibi gözüküyor.

Yapılan milyonlarca turnuva ağacının ilk gün sonunda sadece %1’lik kısmı tamamen doğru tahminlerle kalmıştı.

Son şampiyon Villanova’nın Wisconsin’a 65-62 mağlup olmasının ardından NCAA, twitter üzerinden yaptığı açıklamada geriye hiç mükemmel turnuva ağacının kalmadığını açıkladı.

Son şampiyonun henüz ikinci turda turnuva dışına itilmesini kimse beklemezken yapılan milyonlarca turnuva ağacının %13’ü son şampiyon Villanova’nın kupaya yeniden uzanacağını tahmin etmişti.

Ağaçlara göre en çok şampiyon seçilen ikinci takım olan Villanova turnuvaya erken veda ederek taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Not: Devamında yapılan açıklama ile Yahoo Sports’un düzenlediği turnuva ağacı etkinliğinde hala bir tahminin mükemmel turnuva ağacı yolunda gittiği belirtildi.

Yunus Emre Demirkol

Amerika'da lise okumuş tam bir basketbol tutkunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği Öğrencisiyim. Amerika'da canlı izlediğim oyuncuları NCAA Basketball liginde izlemek bana büyük keyif veriyor ve ben de NCAA, NBA ile ilgili haberler yapıyorum. İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir