Fenerbahçe Doğuş kaptanı Melih Mahmutoğlu, Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ın Hürriyet’e verdiği özel röportajda hakkında söylediği sözlere yanıt verdi.

Ataman’ın, Obradovic’in Melih’e tokat atmasının ardından “Melih’in menajerleri beni arayıp ‘Melih Fenerbahçe Doğuş’tan ayrılmayı istiyor, Anadolu Efes’e alır mısın?’ diye sordular. Ben de ‘Hayır, bu yüzden takımıma oyuncu almam. Ancak serbest kalırsa bunu düşünürüm.” şeklindeki açıklamasına cevaben kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

Takımında mutlu olduğunu ve kaptanlık görevini gururla yerine getirdiğini ifade eden Melih Mahmutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Bugün, bir gazetede yer alan ve adımın geçtiği röportajla ilgili açıklama yapma zorunluluğu hissediyorum. Bu konuda olabildiğince kısa ve net konuşmayı istiyorum:

Banvit maçında yaşanan olayla ilgili bu ana dek konuşmama sebebim, hocamızın yaptığı açıklamanın hem benim hislerimi hem de hocamla olan ilişkimi tam anlamıyla yansıtmış olmasıdır. Maçta, idmanda ya da ailemizin içerisinde birçok duyguyu yaşadığımız anlar olabilir. Ancak burada önemli olan, hocamız ve takım arkadaşlarımızla aramızda olan sevgi bağı ve Fenerbahçe’nin başarılı olması ortak hedefinde birleşmemizdir. Bu konu -her ne kadar amacı belli olan kişiler tarafından tekrar açılmaya çalışılsa da- benim için kapanmıştır.

Bu cümleyi kurabilmekten dolayı her defasında büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor ve yinelemek istiyorum; ben Melih Mahmutoğlu, Fenerbahçe Doğuş takım kaptanıyım. Kulübüm ve takımım, bu onurlu görevi sürdürmemi istediği sürece de sarı-lacivert formayı giymeye ve bu görevi yapmaya devam edeceğim. Bu forma ve bu görev benim çocukluk hayalimdi; hayalimi yaşamaya ve bunu yaparken de camiama fayda sağlamak için gayret göstermeye sonuna dek devam edeceğim.

Kaptanlığım döneminde tarihi başarıla ve büyük mutluluklar yaşadım. Şimdi önümüzde yeni hedefler ve yeni kupalar var. Bu tip, daha önce de aynı şahıs tarafından örneklerinin fazlasıyla görüldüğü ve gerginlik yaratmayı hedefleyen açıklamalara verilebilcek en güzel cevabın, takım arkadaşlarımın ve teknik ekibimin emekleriyle birlikte ellerimde yükselecek yeni kupalar olduğuna inanıyorum.

Sayın Ergin Ataman olmak istediğim ve olmaktan büyük mutluluk duyduğum yerin neresi olduğunu fotoğrafta görebilir.

Saygılarımla…”

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir