THY EuroLeague’de sezonun en büyük hayal kırıklıklarından Maccabi FOX Tel Aviv, yeni sezonun hazırlıklarına başladı.

İsrail temsilcisinin bu bağlamda Zalgiris Kaunas’ın Başantrenörü Sarunas Jasikevicius’a resmi bir teklif yaptığı belirtiliyor. Zalgiris’e geçen sezonun ortasında getirilen ve bu sezon oynattığı oyunla Litvanya ekibinin dikkat çekmesini sağlayan Jasikevicius’a yapılan teklifin 2+1 yıllık olduğu öğrenildi.

 

EuroLeague macerasını normal sezonu 14 galibiyetle 10. sırada bitirerek noktalayan Zalgiris’in yerel ligde de sezonunu bitirmesinin ardından Jasikevicius, bu teklifi ve gelmesi muhtemel diğer teklifleri değerlendirecek.

Oyunculuğunda efsane bir oyun kurucu iken başarılı bir koça dönüşen Jasikevicius’a daha önce Barcelona Lassa’nın da talip olduğu haberleri çıkmıştı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

1 Comments

  1. ÇETİN UĞUR - 21/04/2017

    Maccabi için iyi bir seçim olur. Ancak bu seçimin başarıya dönüşmesi için oyuncu kadrosunda bazı güncellemelerin olması gerekli. Kendisine oynayan ve fantastik hareketleri seven oyuncu grubu var. Maccabi'de bu durum değişmeden başarı gelmesi çok zor olur. Eğer ki anlaşırlarsa Jasikieviçyus'un yapacağı ilk iş Maccabi'nin kadro mühendisliği olmalı.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir