Maccabi FOX Tel Aviv, İsrail Ligi’nde karşılaştığı kısıtlamalara karşı EuroLeague ve İsrail Ligi ayrı olmak üzere iki kadro kuracağını duyurdu.

Maccabi FOX Tel Aviv’in resmi siteden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Maccabi FOX Tel Aviv, gelecek sezon (2018-2019) biri İsrail Ligi’nde yarışmak biri de EuroLeague’de yarışmak amacı üzerine iki ayrı kadroya sahip olacak. Her iki kadro da kendi koçlarına sahip olacak. Ana hedefimiz yerel ligdeki tüm kısıtlamalara ve zorluklara rağmen mücadele edebilmektir.

İsrail Ligi’nde Maccabi’yi yavaşlatmak için 10 yıldan uzun bir süredir uygulanan kısıtlamalar sonucu hayata geçirilecek sistem hakkında derin bir analiz gerçekleştirildi. Bütçe problemleri, maç hazırlıkları, Avrupa çapında uygulanan değişik sistemler, yerel liglerdeki kulüpler ve EuroLeageue’deki takımların mevcut durumları gibi konular değerlendirildi.

Kulübün çıkardığı sonuç yerel ligdeki kısıtlamalarla Avrupa’da rekabetçi bir takımın kurulması ve sürdürülebilmesi imkansızdır. Maccabi artık elleri bağlı bir boksör gibi savaşmamaya ve kulübün olası çözümleri göz önünde bulundurmasına karar verdi.

Yapılan titiz incelemeler sonucunda kulüp sahipleri biri yerel, diğeri de EuroLeague olmak üzere iki ayrı kadro kurulmasına karar verdi. Bu kararın tek amacı hem yerel lig yönetimini EuroLeague seviyesine çıkarmak hem de kulübün özlediği başarıya ulaşmayı sağlamaktır.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir