Son zamanlarda piyasaya ilginç sözleriyle damga vuran Lavar Ball, yeni hamlesiyle yine herkesi şaşırtmayı başardı. Lavar Ball, oğulları Lonzo, Liangelo and Lamelo için söylediği cümlelerle medyada büyük yer edinmişti. Michael Jordan’ı bire bir maçta yenebileceğini söyleyen Lavar Ball tüm gözleri üzerine çekerek odak noktası olmayı başarmıştı. NCAA’de çok iyi bir sezon geçiren ve üst sıralardan draft edilmesi beklenen oğlu Lonzo için “Steph Curry’den iyi” sözü de çok tepki almıştı.

“Big Baller Brand (BBB)” adı altında kurduğu şirketle çocuklarına sponsor olacağını söyleyen Lavar Ball, “ZO2 Prime” adlı ayakkabının ve bir terliğin piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Lavar, çocuklarının Nike, Adidas ya da Under Armour gibi markaların kölesi olmalarına izin vermeyeceğini söylemişti. UCLA ile harika bir sezonu geride bırakıp aynı etkiyle NBA’ye damga vurmak isteyen Lonzo, ayakkabısının çıkmasının verdiği heyecanı sevenleriyle sosyal medya üzerinden paylaştı. Ancak ayakkabının “Kobe 8” ayakkabısına olan benzerliği ve fiyatı medyada çok tepki aldı. Ayakkabının 495, terliğin de 220 dolardan satışa çıkarılması yorumcuların eleştiri odağı olmasına neden oldu. 445 dolara LeBron XIV ($175) + Durant KD9 Elite ($150) + Curry 3Zero ($120) ayakkabılarının alınabileceği medyada defalarca hatırlatıldı ve kendisini henüz kanıtlamamış bir oyuncunun ayakkabısının bu üç yıldızın ayakkabılarının toplamından daha pahalı olmasının kabul edilemez bir şey olduğu söylendi.

Diğer bir ilginç istatistik ise, yıldız oyuncuların piyasaya sürülen ilk ayakkabılarının fiyatlarını karşılaştırınca geliyor. İşte o istatistik:

NBA efsanesi Shaquille O’neal, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Gerçek basketbolcular ayakkabı için çocuklardan çok para almaz” ifadesini kullandı. Shaq, ucuz ayakkabılar çıkarıp 120 milyon civarında satış yapmıştı.

İşte sosyal medyada adından sıkça söz ettiren Lonzo Ball ayakkabısı:

2017-05-0415-51-10


Kaynak: www.businessinsider.com

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir