Avrupa’nın basketbol kalitesiyle öne çıkan ligi VTB’nin önemli ekiplerinden Lokomotiv Kuban, gelecek sezon Eurocup’ta edeceği mücadelesine Amerikalı oyuncu Brian Qvale’yi de dahil etti.

BSL’yi yakından takip edeceklerin TOFAŞ formasıyla hatırlayacağı 28 yaşındaki oyuncu, Avrupa’nın farklı ülkelerinde bulunup Mons, Medi Bayreuth ve Oldenburg gibi takımların da formasını terletti. Geçtiğimiz iki sezon EWE Baskets Oldenburg için mücadele eden yıldız oyuncu, Almanya Basketbol Ligi’nde ismini duyurarak geçtiğimiz sezonun ligdeki en iyi beşinde yer almış ve şampiyonluğun en değerli oyuncusu seçilmiştir.

Lokomotiv Kuban ile iki yıllık sözleşmeye varan oyuncunun ünü ise Rusya’ya geçtiğimiz sezon Avtodor Saratov karşısında bulduğu 34 ve 8 ribaund ile yayılmış, sezon genelinde ise Eurocup’ta 14.3 sayı, 5.6 ribaund ve 0.7 blok ortalamarını yakamıştır.

“Lokomotiv Kuban ailesinin bir parçası olduğum için mutluyum! Önümüzdeki yeni fırsatlar için çok heyecanlıyım ve takımımın en iyiyi başarması için elimden geleni yapacağım.” sözleriyle de memnuniyetini dile getiren oyuncunun transferi Lokomotiv Kuban’ın resmi Twitter safyası üzerinden de şu şekilde duyruldu:

Dilasa Karakaya

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir